„Czytelnia rozproszona", Jarocin

„Czytelnia rozproszona", Jarocin

W Jarocinie „Czytelnia rozproszona"

Udostępnij

Instytut Książki zaprasza na pasmo wydarzeń literackich podczas Jarocin Festiwal, który rozpocznie się jutro i potrwa do niedzieli.
Dylan.pl to projekt autorstwa Filipa Łobodzińskiego, który w niedzielę 16 lipca zaprezentuje utwory Boba Dylana wyśpiewane w języku polskim. Koncert organizowany jest w ramach projektu „Czytelnia rozproszona" realizowanego ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Bob Dylan – ojciec-założyciel światowej piosenki literackiej. Człowiek-zagadka, człowiek-legenda, od ponad pół wieku tworzący piosenki na niebotycznym poziomie poetyckim. Literacki Nobel 2016. Dziś przemawia polskimi słowami Filipa Łobodzińskiego – w nowych, często pierwszych przekładach.

Ale piosenki to nie tylko słowa, choć one liczą się tu jak mało kiedy. Zespół dylan.pl to akustyczny kwartet, w którego składzie są muzycy Elektrycznych Gitar, zespołu Urszuli i Zespołu Reprezentacyjnego. Dylan.pl podchodzi do Boba Dylana z szacunkiem, ale nie na kolanach. Oferuje własne aranżacje – w duchu nieco chuligańskim, podwórkowym, z ukłonem w stronę amerykańskiej tradycji muzycznej.

Dylan.pl to pionierska propozycja na polskiej scenie. Pierwszy tak kompleksowy portret Boba Dylana po polsku. Piosenki, które budzą emocje i dyskusje. To nowe odczytanie Dylana-poety i nowe spojrzenie na jednego z najważniejszych muzyków współczesności.

Płyta zespołu dylan.pl pt. „Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru", nagrana z udziałem znakomitych gości (m.in. Maria Sadowska, Muniek, Tadeusz Woźniak, Pablopavo, Organek, Martyna Jakubowicz) ukazała się na rynku 17 marca 2017 r.

Dylan.pl tworzą: Jacek Wąsowski – gitara, Filip Łobodziński – gitara, wokal, Marek Wojtczak – bass i Krzysztof Poliński – instrumenty perkusyjne, Tomasz Hernik – akordeon, puzon, instrumenty klawiszowe.

Przez cały weekend w ramach „Czytelni rozproszonej” zapraszamy także na rozmowy z muzykami o książkach i ich literackich fascynacjach.

Sobota, 15 lipca:

godz. 12.00-15.00
Czytanie dzieciom przez muzyków / prowadzenie Katarzyna Stoparczyk / Scena Staw

godz. 14.00
Spotkanie z Kubą Kawalcem (Happysad) / prowadzenie Marek Horodniczy / Kamienica Rynek 17

godz. 15.00
Spotkanie z Krzysztofem Zalewskim / prowadzenie Marek Horodniczy / Kamienica Rynek 17

Niedziela, 16 lipca:

13.00
Spotkanie z literaturoznawcą Pawłem Tańskim. Piosenka z tajemnicą. Tański interpretuje Niemena / Spichlerz Polskiego Rocka

14.00
Spotkanie z Filipem Łobodzińskim / prowadzenie Marek Horodniczy / Scena Ruiny

15.00
Koncert Dylan.pl / Scena Ruiny

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się