W piątek rozpoczną się Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

W piątek rozpoczną się Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

W piątek rozpoczną się Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Udostępnij

14 października w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku rozpoczną się 17. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów. Tego dnia w ramach Spotkań odbędzie się Festiwal Komunikacji Ilustrowanej Ilustrator. Wydarzenia w ramach Spotkań odbywać się będą aż do 6 stycznia 2023 roku.

Tegorocznej edycji przyświeca właśnie hasło „Spotkanie”. Organizatorzy twierdzą, że chodzi zarówno o spotkanie z samą ilustracją, spotkanie twórców polskich i ukraińskich, jak również spotkanie dwóch wymiarów ilustracji.

Nieodłączną częścią Bałtyckich Spotkań Ilustratorów jest wystawa. W tym roku znajdziemy na niej prace następujących artystów: Karola­Banacha, Iwony Chmielewskiej, Marii Dek, Oksany Drachkovskiej, Zofii Dzierżawskiej, Mashy Foyji, Joanny Grochockiej, Olega Gryshchenki, Susie Hammer, Gosi Herby, Anny Ivanenko, Oli Jasionowskiej, Pawła Jońcy, Mari Kinovych, Bartosza Kosowskiego, Veroniki Kotyk, Patryka Mogilnickiego, Oli Niepsuj, Krzysztofa Nowaka, Grasyji Oliyko, Jenyji Polosiny, Romaya Romanyszyna i Andrija Łesowa, Dawida Ryskiego, Anny Sarviry, Oleksandra Shatokhina, Olgi Shtondy, Artema Solopa, Justyny Stasik, Julii Tvertinji, Tanyji Yakunovej.

Z kolei odbywający się 14 października Festiwal Komunikacji Ilustrowanej Ilustrator jest – jak twierdzą organizatorzy – pierwszą w Polsce konferencją przeznaczoną tylko dla twórców ilustracji i jej miłośników. Spotkanie ma połączyć środowisko i być próbą odpowiedzi na potrzebę integracji branży artystycznej. Prelegentkami i prelegentami podczas pierwszej edycji festiwalu będą: Gosia Herba i Mikołaj Pasiński, Aleksandra Morawiak, Anna Sarvira, Olena Staranchuk, Oleg Gryshchenko (Pictoric), Katarzyna Antuszewicz-Telepska, Agnieszka Pagińska (LPP), Cáit McEniff, Magoz i Sainer. W ramach festiwalu odbędą się warsztaty, będą także możliwe spotkania jeden na jeden z twórcami. Na festiwal obowiązują bilety.

W tym roku Bałtyckie Spotkania Ilustratorów są organizowane przez Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku już po raz siedemnasty.

Szczegółowy program tegorocznej edycji można znaleźć TUTAJ


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się