W Pile pojawiła się ławka bookcrossingowa

W Pile pojawiła się ławka bookcrossingowa

W Pile pojawiła się ławka bookcrossingowa

Udostępnij

Dzięki inicjatywie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile w środę 27 lipca przy Centrum Powiatowym Iskra w Pile znalazła się ławka, która ma służyć mieszkańcom do wymiany książek.

Zasada jest prosta: z udostępnionych przez biblioteką na ławeczce książek skorzystać może każdy chętny – siąść i poczytać, zabrać książkę do domu, a po przeczytaniu zwrócić. Bez zapisów i formalności, na zasadzie pełnego zaufania. Organizatorzy zachęcają też mieszkańców miasta do dzielenia się za pośrednictwem ławki pozycjami z prywatnych księgozbiorów.

Symbolicznego otwarcia ławki  dokonali starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz dyrektorka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile Joanna Wyrwa-Krzyżańska.

– Otwarcie ławeczki to część większego projektu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile, który nosi tytuł „W roli głównej książka”, a który został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Promocja czytelnictwa. Projekt zakłada promocję kultury współczesnej polskiej i dziś my bibliotekarze i pan starosta przynieśliśmy książki współczesnych autorów, które umieścimy w ławeczce. W ramach projektu odbywać będą się prezentacje pisarzy i poetów, przedstawicieli prądów, kierunków, grup literackich mających swoje znaczące miejsce w historii literatury polskiej – powiedziała Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.

źródło: pila.naszemiasto.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się