W pożarze domu zginęła pisarka Maja Lidia Kossakowska

W pożarze domu zginęła pisarka Maja Lidia Kossakowska

W pożarze domu zginęła pisarka Maja Lidia Kossakowska

Udostępnij

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska, popularna pisarka powieści fantastycznych. 50-letnia kobieta zginęła w pożarze domku letniskowego w Starych Załubicach, do którego doszło w nocy z 22 na 23 maja. Okoliczności tragedii bada Prokuratura Rejonowa w Wołominie. Szczegóły w sprawie śledztwa podała w rozmowie z naszym portalem Rzeczniczka Prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga, Katarzyna Skrzeczkowska.

W nocy z 22 na 23 maja, w miejscowości Stare Załubice położonej w powiecie wołomińskim, doszło do tragicznego zdarzenia. W wyniku pożaru jednego z tamtejszych domków letniskowych, zginęła znana polska pisarka powieści fantastycznych Maja Lidia Kossakowska. Jej mąż, pisarz Jarosław Grzędowicz został ranny.

O śmierci pisarki, poinformowało w mediach społecznościowych wydawnictwo "Fabryka Snów", z którym była związana.

„Dzisiaj w nocy zginęła tragicznie Maja Lidia Kossakowska – znakomita polska pisarka fantastyczna, dwukrotna laureatka Nagrody Zajdla. Jej nagłe odejście jest dla nas wstrząsem. Maja była nie tylko utalentowaną pisarką, ale też wspaniałą osobą – życzliwą, pełną empatii i poczucia humoru. Łączymy się w bólu po stracie z jej rodziną i bliskimi” – napisano na profilu czasopisma „Nowa Fantastyka” na Facebooku.

„Odeszła, a razem z nią unikalne miejsce, do którego przyjeżdżałem na koniach, pozostawiając je w ogródku, podczas gdy wspólnie siedzieliśmy na werandzie waszego domku przez całe noce pogrążeni w dyskusjach; póki jasna zorza świtu nie przedarła się do nas przez gałęzie drzew. (...) Nie mogę, nie umiem tego wszystkiego ogarnąć... Pióro wypada z ręki, a wiatr już zgasił ostatnie świece” – napisał na Facebooku jej przyjaciel, pisarz Jacek Komuda.

Nie ma słów właściwych, by przekazać taką informację. Dziś w nocy odeszła od nas Maja Lidia Kossakowska. Tragiczny wypadek pozostawił nas wszystkich w niedowierzaniu i szoku. Maju, za kilka dni mieliśmy się spotkać, porozmawiać, pośmiać się - jak zawsze. Pozostawiłaś po sobie pustkę, której jeszcze nie umiemy ogarnąć - czytamy w poście.

Trwa śledztwo prokuratury

Okoliczności, w jakich doszło do dramatycznego bada Prokuratura Rejonowa w Wołominie. Jak udało się nam ustalić, śledztwo prowadzone jest o czyn z art. 163§2 i 4 kk, czyli nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach, w wyniku którego doszło do zgonu osoby.

Za wcześnie jest teraz na podanie przyczyny pożaru. Opinię w tej sprawie wyda po zebraniu materiału dowodowego biegły z zakresu pożarnictwa, który był na miejscu zdarzenia i brał udział razem z prokuratorem i policją w oględzinach. Aktualnie zlecono sekcję zwłok kobiety - mówi w rozmowie z naszym portalem Rzeczniczka Prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga, Katarzyna Skrzeczkowska.

Prokurator dodaje, że w trakcie gdy wybuchł pożar, pisarka spała.

Akcja gaśnicza trwała ok. 3 godziny.

źrodło: https://gs24.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się