W REBIS-ie dwa nowe tytuły idealne dla wielbicieli serii Wchód - Zachodowi

W REBIS-ie dwa nowe tytuły idealne dla wielbicieli serii Wchód - Zachodowi

W REBIS-ie dwa nowe tytuły idealne dla wielbicieli serii Wchód - Zachodowi

Udostępnij

Już 21 i 28 marca do księgarń trafią dwa nowe tytuły idealne dla wielbicieli naszej serii Wchód Zachodowi. Już od zarania chińskiej cywilizacji  koncepcja yin-yang kształtowała różne plemiona i ludy. Ten odwieczny symbol harmonii jest obecny także dzisiaj. Ludzie na całym świecie sięgają do tej nauki, aby osiągnąć  większą równowagę.

 

Z  Podręcznikiem "Yin -Yang" Anthony’ego Cumminsa – uda się to  i Tobie! Polecamy również "Tao strumienia" Alana Wattsa.

Pierwsza książka, która tak wyczerpująco i przystępnie wyjaśnia pojęcie yin-yang – starożytną chińską koncepcję przeciwieństw!

 

 O yin-yang jest mowa w najstarszych pismach, to podstawa chińskiej myśli i praktyk: od daoizmu i feng shui, przez tradycyjną medycynę, po sztuki walki. Teoria ta, oparta na właściwym dostrojeniu do rytmów natury, oferuje nam sposoby na poprawę własnego życia i ustanowienie większej równowagi nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale także na całym świecie.

Autor odkrywa przed nami historię i rozwój tej koncepcji. Przedstawia również sugestie dotyczące pracy z yin-yang i obserwacji przyrody, tak aby poczuć przepływ energii przez świat i umieć z niej czerpać. Po przeczytaniu tej książki zrozumiemy, jaką przyjąć postawę, aby yin-yang wypełniało nasze życie dostatkiem – jak znajdować się we właściwym miejscu o właściwym czasie.

Kilka słów o autorze:

Antony Cummins jest historykiem specjalizującym się w japońskim średniowieczu i założycielem Historycznego Zespołu Badawczego Ninjutsu zajmującego się tłumaczeniem na język angielski i publikacją starożytnych podręczników sztuki walki i prowadzenia wojny. Jego celem jest badanie i przybliżanie zachodniemu czytelnikowi postaci wojowników ninja, shinobi i samurajów. Jest autorem wielu poczytnych książek o tej tematyce.

Tao strumienia, Allan Watts

 

Książka głęboka, refleksyjna i pouczająca. Co więcej, emanuje żywiołowym duchem Wattsa stojącym za objawieniem tao.– „Boston Globe”

Czym jest tao? Zasadą wszechświata? Nauką? Siłą sprawczą? Sposobem na życie? Wszystkim tym razem i każdym z osobna? A może w ogóle nie sposób go zdefiniować?

W tej błyskotliwej książce autor Drogi zen nie rozbiera na czynniki pierwsze przedmiotu swych rozważań, lecz otwiera nam na niego oczy, sięgając do barwnych metafor i cytatów z taoistycznych mistrzów IV i V stulecia p.n.e., takich jak Lao-tsy i Czuang-tsy. Ważniejsze jest dla niego wyrażenie ducha tao – i tu w mistrzowski sposób ukazuje, jak odzwierciedla się ono w naturze umysłu i wpływa na nasze życiowe doświadczenie.

Tao strumienia dokończył po śmierci Alana Wattsa jego bliski przyjaciel i współpracownik Al Chungliang Huang. Książka jest bogato ilustrowana przykładami chińskiej kaligrafii.

Watts, czołowy zachodni interpretator wiedzy Wschodu, wychodzi od erudycji i intelektu, by poprzez sztukę i elokwencję dotrzeć do granic ducha.– „Los Angeles Times”

Kilka słówe o autorze:

Alan Watts, urodzony w 1915 roku brytyjski filozof specjalizujący się w badaniach porównawczych religii, znany jest przede wszystkim jako popularyzator buddyzmu zen oraz filozofii hinduskiej i chińskiej. Nie związany przynależnością do żadnej grupy wyznaniowej, cieszył się reputacją jednego z najciekawszych myślicieli XX wieku. Autor kilkudziesięciu książek o filozofii i psychologii religii. Najważniejsza z nich, opublikowana w 1959 roku Droga zen, mimo upływu lat wciąż jest uważana za najbardziej klarowne i zrozumiałe dla człowieka Zachodu, a przy tym niezwykle wnikliwe wprowadzenie do zen. Zmarł w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych.

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się