W REBIS-ie:  "Kompleksowa dieta ograniczająca FODMAP"

W REBIS-ie: "Kompleksowa dieta ograniczająca FODMAP"

W REBIS-ie: "Kompleksowa dieta ograniczająca FODMAP", długo oczekiwana książka dla wszystkich zmagających się z IBS

Udostępnij

Już 21.11 do księgarń trafi Kompleksowa dieta ograniczająca FODMAP, długo oczekiwana książka napisana przez  profesora gastroenterologii Monash University: Petera Gibsona i dyplomowaną dietetyczkę Sue Shepherd.

To tytuł dla wszystkich zmagających się z IBS. ZESPÓŁ JELITA DRAŻLIWEGO – należy do najczęstszych zaburzeń przewodu pokarmowego i skutecznie obniża jakość  życia chorych. W 2005 roku grupa naukowców z Wydziału Gastroenterologii Monash University w Melbourne ogłosiła, że zidentyfikowała związki chemiczne odpowiedzialne za nasilenie objawów.  Tak wyodrębniono grupę węglowodanów FODMAP (ang. fermentable oligosaccharides, disaccharaides,monosaccharides and polyols) cechujących się szybką fermentacją, słabym trawieniem lub wchłanianiem oraz wysokim ciśnieniem osmotycznym (efektem osmotycznym). Dieta o niskiej zawartości FODMAP (Low-FODMAP) prowadzi  do ograniczenia procesów fermentacji w jelicie, na skutek czego poprawia się samopoczucie chorych. Większość Towarzystw Gastroenterologicznych zaleca dietę ograniczającą FODMAP jako jedną z opcji leczenia zespołu jelita drażliwego.

Potwierdzona naukowo skuteczność w łagodzeniu objawów

Rewolucyjny program łagodzenia objawów IBS, choroby Leśniowskiego-Crohna, celiakii i innych chorób przewodu pokarmowego

Pogram diety odmieniającej życie, który pomaga zwalczać objawy IBS

Kompleksowa dieta ograniczająca FODMAP, oparta na najnowszych badaniach i o pozytywnych skutkach potwierdzonych medycznie, uczy, jak unikać objawów zespołu jelita drażliwego, a jednocześnie delektować się pysznymi potrawami. Autorzy wyjaśniają, dlaczego produkty spożywcze typu FODMAP, czyli łatwo fermentujące krótkołańcuchowe cukry, mogą się przyczyniać do wywoływania objawów IBS oraz dlaczego wprowadzenie prostych zmian w sposobie odżywiania się może ogromnie poprawić twoje samopoczucie. W książce omówiono, jak:

  • ustalić, które produkty są niepożądane, i ich unikać,
  • dostosować dietę w celu złagodzenia objawów,
  • przygotowywać pyszne posiłki ze składników o niskiej zawartości FODMAP,
  • przygotować się na różne okazje, w tym uroczystości i podróże.

Poradnik zawiera 80 łatwych do wykonania przepisów kulinarnych oraz wszystkie potrzebne informacje, które pomogą ci łagodzić objawy, osiągnąć świetne samopoczucie i dobrze się odżywiać.

Sue Shepherd, dyplomowana dietetyczka, specjalizuje się w leczeniu nietolerancji pokarmowych. Pracuje na La Trobe University w Melbourne, gdzie kieruje badaniami na temat węglowodanów FODMAP.

Peter Gibson, profesor gastroenterologii Monash University, dyrektor Oddziału Gastroenterologii Alfred Hospital w Melbourne. Kieruje zespołem badawczym dietetyków, naukowców i klinicystów pracujących nad udoskonalaniem diety ograniczającej FODMAP.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się