W REBIS-ie:  Tajemne życie seksualne kobet w średniowieczu

W REBIS-ie: Tajemne życie seksualne kobet w średniowieczu

W REBIS-ie: Tajemne życie seksualne kobet w średniowieczu

Udostępnij

Seks, miłość i średniowiecze –sprawdź, co działo się za zamkniętymi drzwiami sypialni setki lat temu. Poznaj prawdziwe historie średniowiecznych kobiet. Oto seksowny, barwny rzeczywisty obraz tajemniczej epoki w dziejach.

Jak naprawdę wyglądało życie seksualne kobiet w średniowieczu ? Czy spełniały one niewolniczo wszystkie zachcianki mężów, którzy na czas nieobecności zakuwali je w pasy cnoty? Czy czerpały z seksu przyjemność? Czy tylko uznawały go za jeszcze jeden uciążliwy obowiązek ? Czy miały coś do powiedzenia w sprawach własnej seksualności i własnych ciał mimo sztampowych obrazów prezentowanych choćby w hollywoodzkich filmach. Życie intymne w średniowieczu było bardziej bogate i zróżnicowane niż można by się spodziewać. Kobiety kochały i rozpaczały, pożądały i spiskowały , śmiało oddawały się rozkoszom cielesnym lub wybierały wstrzemięźliwość. W tej książce znajdziecie prawdziwie historie ponad stu kobiet z czasów średniowiecznych, tworzące barwny, sugestywny i rzeczywisty obraz tamtej epoki. Książka jest dowcipna, lekka, dobrze się czyta i rzuca trochę nowego światła na to, jak faktycznie wyglądały sprawy seksu w średniowieczu.

 

Rosalie Gilbert pasjonuje się historią życia codziennego, archeologią i sytuacją kobiet w średniowieczu. Wygłasza wykłady na temat higieny życia seksualnego średniowiecznych kobiet w licznych muzeach, na uniwersytetach i wystawach. Jej hobby to wyszukiwanie wymówek, żeby nie iść do pracy i zostać w domu, gdzie spędza czas z kicią i podjada nachosy.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się