Jedność - Dzień dziecka
"I tak wygrasz", Jeffrey Archer, przekład: Danuta Sękalska,

"I tak wygrasz", Jeffrey Archer, przekład: Danuta Sękalska,

W Rosji nie kupisz najnowszej książki Jeffrey'a Archera pt. "I tak wygrasz"

Udostępnij

Już 27 listopada do księgarń trafi I tak wygrasz - nowa książka Jeffreya Archera, która wywołała już spore zamieszanie na międzynarodowym rynku wydawniczym.  W Rosji nie kupicie tej książki. 21 wydawców odrzuciło możliwość jej wydania, bo porusza ona tematy działalności KGB i bezlitosnego reżimu.

Jej akcja zawiązuje się w Leningradzie w 1968 roku. Aleksandr i Władimir marzą o wielkiej przyszłości – każdy na swoją miarę. Kiedy ojciec tego pierwszego zostaje zgładzony przez KGB za to, że próbował utworzyć niezależny związek zawodowy, wszystkie marzenia chłopca wydają się stracone. A jednak wraz z matką podejmuje desperacką próbę ucieczki z ZSRR. Jeffrey Archer, autor bestsellerów, które sprzedały się już w ponad 330 mln egzemplarzy i w 72 krajach przed napisaniem tej książki zrobił wnikliwy research. Autor  spędził 2 tygodnie w St. Petersburgu, by wiernie opisać to  miasto i realia tamtych lat.

Mimo tego  przyjaciele namawiają byłego polityka  do wynajęcia dodatkowej ochrony na czas promocji książki. Wcześniej rosyjska cenzura zakazywała wydania np. książek George’a Orwella czy Borisa Pasternaka.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się