Jedność - Wakacje z książkami
Dalia Staponkute,"Trajektorie językowe: pomiędzy Morzem Bałtyckim i Śródziemnym

Dalia Staponkute,"Trajektorie językowe: pomiędzy Morzem Bałtyckim i Śródziemnym

W Tajnych Kompletach: Dalia Staponkute, "Pomiędzy Morzem Bałtyckim i Śródziemnym"

Udostępnij

Litewski Instytut Kultury, Koło Naukowe Lituanistów „Labas” i Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu zapraszają na spotkanie z Dalią Staponkute, litewską powieściopisarką, eseistką i tłumaczką mieszkającą na Cyprze. Spotkanie pod tytułem "Trajektorie językowe: pomiędzy Morzem Bałtyckim i Śródziemnym " odbędzie się 27 czerwca o godzinie 18.00 w księgarni Tajne Komplety w Przejściu Garncarskim.

Dalia Staponkut jest doktorem filozofii na Uniwersytecie Cypryjskim. Jej najnowsza książka, zbiór esejów Iš dviej renkuosi trečią: mano mažoji odisja / Faced with Two Options, I Choose the Third. My Personal Odyssey została doskonale przyjęta przez krytyków i czytelników. Książkę wyróżniono dwiema prestiżowymi litewskimi nagrodami literackimi. W swoim pisarstwie porusza tematy doświadczeń wielokulturowości, emigracji i multijęzykowości w świecie współczesnego globalizmu. Dalia Staponkut ostatnio była uczestniczką festiwalu Big Book Festival w Warszawie, gdzie brała udział w dyskusji PLANETA KOBIET.

Przed spotkaniem zachęcamy do przeczytania dostępnego na stronie kew.org.pl eseju Dalii Staponkut w przekładzie Kamila Peceli. 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się