W  WAB - "W oddali" Diaza, finalisty Nagrody Pulitzera

W WAB - "W oddali" Diaza, finalisty Nagrody Pulitzera

W WAB - "W oddali" Hernana Diaza, finalisty Nagrody Pulitzera

Udostępnij

Wydawnictwo WAB poleca Pańsatwa uwadze powieść Hernana Diaza pt. W oddali", finalisty Nagrody Pulitzera oraz PEN/Faulkner Award.

Premiera 27 kwietnia
Przełożył Paweł Lipszyc.

W oddali” zostanie we mnie już na zawsze. Ta książka to niemalże idealny portret samotności i głębokiej tęsknoty. – The Millions

Nota o książce:

Przetłumaczona na ponad 20 języków wyjątkowo czuła, dzika i nostalgiczna opowieść o dojrzewaniu, przywiązaniu i samotności osadzona w nieokreślonej historycznej przeszłości, która wydaje się zarówno znajoma, jak i niepodobna do niczego, z czym mieliśmy do czynienia.

Młody szwedzki imigrant trafia do Kalifornii, samotnie i bez grosza. Chłopak idzie piechotą na wschód w poszukiwaniu brata, pod prąd wielkiego strumienia emigrantów zdążających na zachód. Raz po raz odpychany, spotyka przyrodników, kryminalistów, fanatyków religijnych, oszustów, Indian i przedstawicieli prawa. Gdy Hakan mierzy się z pustynią, górami i bezkresną pustką, zostaje postawiony między groźbą przemocy a wyniszczającą samotnością. Przy zdrowych zmysłach trzyma go jedynie pamięć o zaginionym bracie i nadzieja na odnalezienie towarzystwa.

„W oddali” to niezwykła opowieść o przetrwaniu i ogromnej tęsknocie. Wykraczając poza ramy gatunkowe, Hernan Diaz, nazwany jednym z najbardziej olśniewających talentów współczesnej literatury amerykańskiej, proponuje wnikliwe spojrzenie na stereotypy zamieszkujące naszą przeszłość i kreśli portret radykalnej cudzoziemskości. Książka łączy w sobie klimat kina Quentina Tarantino, westernów i nostalgii znanej z „Wielkich nadziei” i „Davida Copperfielda”.

Opinie o książce:

 Wspaniała podróż i głęboki hołd dla naturalnego piękna Ameryki – CounterPunch

Ta trzymająca w napięciu powieść jest niezwykłym obrazem samotności i niezapomnianej narracji migracyjnej oraz sprytną reinterpretacją oldschoolowego westernu – Publishers Weekly

Kilka słów o autorze:

Hernan Diaz – amerykański pisarz, finalista Nagrody Pulitzera. Autor powieści Borges, Between History i Eternity. Redaktor naczelny RHM i zastępca dyrektora Instytutu Hiszpańskiego na Columbia University. Chociaż urodził się w Argentynie, a wychował w Szwecji, Diaz większość życia spędził w Stanach Zjednoczonych. Otrzymał doktorat z filozofii na New York Uniwersity. Jego powieści zostały przetłumaczone na ponad 20 języków. Powieść W oddali zdobyła wiele prestiżowych międzynarodowych nagród, m.in.: Saroyan International Prize, the Cabell Award, the Prix Page America oraz the New American Voices Award.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się