Sztuka w Polsce 1945 - 2005
Gminna Biblioteka,.  Lipno

Gminna Biblioteka,. Lipno

W Wilkowicach powstanie filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipnie

Udostępnij

W Wilkowicach powstanie filia biblioteczna z prawdziwego zdarzenia. Gminna Biblioteka w Lipnie otrzymała niespełna milion złotych dotacji w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

 

Dotacja oznacza nie tylko budowę filii w Wilkowicach. Gruntowną metamorfozę przejdzie również główny gmach biblioteki w Lipnie.

Chcemy, aby to miejsce stało się bardziej przyjazne dla naszych czytelników. Prace będą obejmować szeroki zakres –  od położenia nowej wykładziny, poprzez wymalowanie ścian, na wymianie obecnych mebli kończąc

–  mówi Krystyna Makałowska, bibliotekarka.

Biblioteka w Wilkowicach jest jedyną filią w gminie. Zlokalizowana jest w piwnicy przy ul. Święciechowskiej. Każdy dodatkowy metr kwadratowy dla nowych zbiorów jest tam na wagę złota.

– Jest to budynek, który nie jest do końca przyjazny dla książek. W Wilkowicach mamy wielu czytelników, dlatego chcieliśmy, aby powstała tam zupełnie nowa biblioteka – wyjaśnia Makałowska.

Bibliotece w Lipnie udało się uzyskać 975 000 zł dofinansowania na budowę nowej filii. Jej całkowity koszty wyniesie blisko 1 028 000 zł. Brakująca kwota zostanie pokryta z budżetu gminy. To jednak nie koniec zmian. Gruntowny remont czeka również główny gmach biblioteki w Lipnie.

Prace związane z przebudową i modernizacją już ruszyły. Obecnie zabezpieczany jest księgozbiór.

[źródło: elka.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się