Woody Allen, "Wywiady"

Woody Allen, "Wywiady"

Wakacyjny konkurs z Woody Allenem

Udostępnij

Dostajemy do rąk książkę opublikowaną przez wydawnictwo Axis Mundi. Jest to zbiór wywiadów przeprowadzonych przez wybitych amerykańskich dziennikarzy, którzy spotykali się z Woodym Allenem na różnych etapach jego kariery aż do 2015 roku i prowadzili z nim rozmowy i szczegółowe dyskusje o jego najpopularniejszych i najbardziej cenionych filmach. Wywiady pokazują Allena na przestrzeni lat – jako młodego filmowca, aktora i komika, a potem jako dojrzałego reżysera i legendę kina.

W zbiorze „Woody Allen. Wywiady” znalazły się rozmowy przeprowadzane z mistrzem z Manhattanu zwykle z okazji premiery nowych filmów – poczynając od „Bierz forsę i w nogi”, po „Blue Jasmine”.

Książka po raz pierwszy ukazała się w 2006 roku, teraz w USA wychodzi jej uaktualniona wersja. Wywiady pochodzą z fachowych pism filmowych, a także takich publikacji jak m.in. The Rolling Stone, The New Yorker, The Washington Post, The Guardian.

Być może najlepiej podsumował karierę Allena autor jednego z wywiadów, Stephen Mamber, który napisał: „Woody Allen jest najlepszym amerykańskim reżyserem, komikiem i aktorem komediowym – albo najdoskonalszą kombinacją tych trzech profesji.”

Kilka słów o autorze:

Redaktor książki, który wywiady zebrał w całość – Robert E.Kapsis, to profesor socjologii i sztuki filmowej z Queens College, autor książki „Hitchock: The Making of a Reputation”, redaktor wielu tomów serii Rozmowy z Filmowcami (University Press of Mississippi) – w Polsce ukazały się z tej serii nakładem Axis Mundi m.in. książki „Stanley Kubrick. Rozmowy” i „Quentin Tarantino. Rozmowy”. Aktualnie Kapsis współpracuje z Amerykańskim Muzeum Filmowym i Akademią Filmową nad wielką retrospektywą kariery Steve'a Martina.

 

Oto pytania konkursowe:

1.  Podaj prawdziwe imię i nazwisko Woody Allena?  

2. Ile filmów fabularnych do tej pory nakręcił Woody Allen? (można się pomylić o 5)

3. Które z nich były nominowane do filmowego Oskara?

4. Wymień ulubione niefilmowe zajęcie Allena?

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 24 sierpnia  2017 na adres
gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl tytule wpisując  "Konkurs z  Woody Allenem"

Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Pięć wylosowanych prawidłowych odpowiedzi zostanie nagrodzonych  egzemplarzami książki autorstwa Roberta E.Kapsisa "WOoody Allewn, Wywiady" w tłumaczeniu, Mariusza Berowskiego.

Witam wszystkich biorących udział w wakacyjnym konkurs z Woody Allenem. Redakcyjne jury stwierdza, iż na konkurs napłynęło ok. 114 odpowiedzi, w tym 109 prawidłowych.
Jury wylosowało z pośród nich 5  zwycięskich osób, o następujących mailach:

1. davidoff5@onet.eu
2. phu.amarant@wp.pl 
3. malgosia.ciechanow@interia.pl 
4.artowicz@gmail.com 
5. dra_mir@o2.pl

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Nagrody prześle Państwu  wydawnictwo Axis Mundi

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
Ada
Były już wyniki?

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się