Warszawskie Targi Książki otwarte!

Warszawskie Targi Książki otwarte!

Warszawskie Targi Książki otwarte! [relacja i zdjęcia]

Udostępnij

Warszawskie Targi Książki rozpoczęte! Dziś zapraszamy serdecznie na stoisko 137/D13, gdzie będziemy prezentować między innymi nasze czasopisma patronackie i wydawane przez nas książki, a także na panel „Wirtualny księgarz, automatyczny recenzent”, który rozpocznie się o godzinie 13.00 w sali Barcelona.

W otwarciu wzięli udział m.in. wicemarszałek sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski i dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.

To wielki zaszczyt być tutaj. Tylko dzięki tym ludziom, którzy mają pasję czytania, poszerzania horyzontów, możemy czuć się państwem demokratycznym. Im więcej przeczytanych książek, tym więcej wolności w naszych sercach

– powiedziała wicemarszałek sejmu.

Gościem honorowym tegorocznej, dziesiątej edycji WTK jest Rumunia. Otwarcie uświetnił ambasador Rumunii w Polsce, Ovidiu Dranga.

Książki otwierają nowe światy, a przede wszystkim tworzą mosty, które nigdy nie upadną. W czasach gdy książki codziennie muszą konkurować z internetem, musimy starać się, by były atrakcyjne dla młodego pokolenia 

– powiedział ambasador.

Nagrodę „Ikar” za rok 2019 w kategorii Twórca Roku odebrała Olga Tokarczuk, która dokonała także uroczystego otwarcia imprezy.

Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego otwarcia, a także ze stoiska Instytutu.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się