Ważna książka "O niektórych lękach kobiet”. Katarzyna Maturz, ks. Stanisław Szlassa

Ważna książka "O niektórych lękach kobiet”. Katarzyna Maturz, ks. Stanisław Szlassa

Ważna książka "O niektórych lękach kobiet”. Katarzyna Maturz, ks. Stanisław Szlassa

Udostępnij

8 marca nakładem warszawskiej Grupy Centrum premierę miała najnowsza książka księdza Stanisława Szlassy i dziennikarki Katarzyny Matusz „O niektórych lękach kobiet. Zanim pójdziesz na terapię”. On jest duszpasterzem i psychoterapeutą w nurcie relacji. Ona dziennikarką chrześcijańskiego portalu Aleteia. Połączyli swoje zawodowe siły, a owocem rozmów jest najnowsza pozycja.

– Książka jest dla każdego, kto chce poznać mechanizmy działania lęków i jest otwarty na zmiany w życiu – mówi Katarzyna Matusz.

Ks. Stanisław Szlassa na co dzień pomaga w terapii indywidualnej i terapii małżeństw. Wspiera też w rozwoju osoby samotne.

- Skąd pomysł na książkę o kobiecych lękach?
Katarzyna Matusz: Z życiowego doświadczenia. Ks. Stanisław Szlassa od lat pracuję z kobiecymi lękami w gabinecie terapeutycznym, ja z kolei po nieudanym małżeństwie musiałam zmierzyć się z wieloma lękami osobiście. Pewnego dnia spotkaliśmy się na herbacie i zaczęliśmy o tym ze sobą rozmawiać. Okazało się, że jest ogromna potrzeba stworzenia przestrzeni do rozmówi o tym, czego boją się kobiety, oswojenia tego tematu, nazywania rzeczy po imieniu.

Pandemia dodatkowo potęguje nie tylko kobiece, ale i egzystencjalne lęki. Przestrzeń do rozmowy o tym, czego się boimy wydaje się być bardzo potrzebna.

Książka "O niektórych lękach kobiet” pomaga nazwać lęki, oswoić i zrozumieć, że lęk nie jest niczym złym - to informacja o tym, w jakiej sytuacji się znajdujemy, czego nie chcemy i czego się boimy. Rozmawiamy o lękach bardzo szeroko, dotykając wielu dziedzin życia: lęku o utratę pracy, utratę poczętego dziecka, związanych z pierwszą randką, byciem w ciąży.  Mówimy także o stawianiu granic, słuchaniu siebie i odkrywaniu własnego piękna. Wielu czytelników po przeczytaniu lektury zaczyna nazywać po imieniu to, czego się obawiają.  

Do kogo adresowana jest książka ?
Przede wszystkim do kobiet, które chcą żyć świadomie i nie chcą pozwolić,  by lęk zdominował ich życie. Chcą budować zdrowe i wartościowe relacje i szanować siebie. Ma być rodzajem przewodnika i życiowego poradnika w mierzeniu się z lękami, stąd podtytuł "Zanim pójdziesz na terapię”. Książka może także pomóc mężczyznom lepiej zrozumieć kobiety.

To pierwsza z serii "O niektórych lękach”. O czym będą kolejne?
Wspólnie z ks. Szlassą zaplanowaliśmy całą serię rozmów o lękach, kolejna dotyczyć będzie lęków mężczyzn, dzieci i lęków w związku.

za: https://warszawa.gosc.pl/doc/6763747.O-niektorych-lekach-kobiet-Ksiazka-na-Dzien-Kobiet

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się