We Wrocławiu 5 września 2020 odbyła się Trzecia Noc Opowiadań Iberyjskich

We Wrocławiu 5 września 2020 odbyła się Trzecia Noc Opowiadań Iberyjskich

We Wrocławiu 5 września 2020 odbyła się Trzecia Noc Opowiadań Iberyjskich

Udostępnij

To teatralno-muzyczno-literackie wydarzenie we wrocławskiej Księgarni Hiszpańskiej ELITE zrealizowało Towarzystwo Aktywnej Komunikacji we współpracy z Fundacją Libros Libres.

Kuratorem tegorocznej edycji był Marcin Kurek. Trzecią NOI wyreżyserowała Katarzyna Dudzic-Grabińska, która wraz z zaproszonymi aktorami opracowała premierowe, dotychczas niepublikowane po polsku prozy napisane w językach katalońskim, portugalskim i hiszpańskim. Były to utwory Quima Monzo (w przekładzie Dominiki Wojtaś), Mário-Henrique’a Leirii (w przekładzie Wojciecha Charchalisa) oraz Pedra Lemebela (Chile), którego książka „Drżę o ciebie, matadorze” w tłumaczeniu Tomasza Pindla ukaże się we wrześniu w Wydawnictwie Claroscuro.

Inscenizując adaptowane opowieści, realizatorzy Nocy postanowili na kilka godzin przemienić wrocławską księgarnię w scenę emocjonalnej demonstracji, społecznego sprzeciwu i obywatelskiego buntu. Przewodnikiem po wydarzeniach chilijskiej wiosny 1986 roku był aktor Paweł Bernadowski, a pomiędzy półkami księgarni przechadzał się duch Augusta Pinocheta (w tej roli Andrzej Jakubczyk) w towarzystwie szacownej małżonki dyktatora (Cecylia Caban), która przeniosła polityczny spór do świata intymnych relacji, straconych nadziei i zmarnowanych dni. Fragmenty opowiadań można było usłyszeć również w językach, w których powstały. Podczas spotkania wysłuchaliśmy także rozmowy Marcina Kurka z Tomaszem Pindlem.

Cała Trzecia Noc Opowiadań Iberyjskich została w pełni zapisana w formie wideo.

Patroni medialni
Hispanico.pl
booklips.pl

„III Noc Opowiadań Iberyjskich w Księgarni Hiszpańskiej" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Współfinansowano ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

 
 
 

zapis wideo

 
 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się