Przejście Świdnickie, Miejska Biblioteka Publiczna,

Przejście Świdnickie, Miejska Biblioteka Publiczna,

We Wrocławiu w dawnym Przejściu Świdnickim rusza nowoczesna biblioteka

Udostępnij

Miejska Biblioteka Publiczna otwiera w czwartek w dawnym Przejściu Świdnickim nową filię. Pełną nowych technologii, gier, warsztatów i szkoleń. Na czytelników czeka pięć stref tematycznych, a w nich drukarka 3D, okulary VR, a także gry planszowe, komiksy i książki o tematyce IT. Centrum Innowacji Przejście jest otwarte sześć dni w tygodniu, za wyjątkiem niedziel.

Przechodnie z zaciekawieniem zaglądają przez szyby nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w dawnym Przejściu Świdnickim. Przyglądają się rowerom stacjonarnym, dzięki którym można naładować laptopa lub telefon, obserwują drukarkę 3D, która tworzy breloczki czy figurki do gier planszowych, i okularom, które przenoszą użytkownika do wirtualnej rzeczywistości. Dzięki nowoczesnej technologii i ukierunkowaniu na innowacyjne działania filia nr 13 jest we Wrocławiu miejscem unikatowym. Oficjalne otwarcie Centrum Innowacji Przejście w czwartkowe południe. Tym samym w kultowym przejściu po prawie trzech latach przerwy znów może tętnić życie.
 
 
                      Centrum Innowacji                                                                                                     Przejście Świdnickie foto: Gabriel L. Kamiński


– Czytelników zapraszamy już od czwartkowego popołudnia. Centrum to miejsce, które nauczy, jak innowacje i nowe technologie wykorzystać w codziennym życiu. Chcemy, aby było miejscem spotkań, dyskusji, rozrywki i edukacji – zachęca kierownik Aneta Siwka. Centrum wypełniło pięć stref tematycznych. W pierwszej – informacyjnej – goście dowiedzą się, co oferuje centrum. W strefie gier i zabaw będzie można zagrać w gry planszowe i wideo przy heksagonalnych stołach. Trzecia strefa – konferencyjna – to wielofunkcyjne miejsce spotkań, wystaw, prezentacji, filmów i organizacji warsztatów w większym gronie. W strefie warsztatów bibliotekarze szkolą się w zakresie nowych technologii i innowacji, a użytkownicy centrum w małych grupach biorą udział w kursach i szkoleniach komputerowych. Strefa relaksu to z kolei czytelnia, zarówno książek tradycyjnych (dominuje branża IT, np. programowanie, robotyka, media społecznościowe) oraz komiksów, jak i tych wgranych na czytniki elektroniczne i tablety.
 
 
 
 
 
                                             Centrum Innowacji filia Miejskiej Biblioteki Publicznej - Przejście Świdnickie, foto: Gabriel L. Kamiński 


Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/kultura/a/w-dawnym-przejsciu-swidnickim-rusza-nowoczesna-biblioteka-zdjecia,12742332/

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się