Wędrowny festiwal Miedzianka po Drodze odbędzie się pod hasłem „Literatura niepraktyczna”

Wędrowny festiwal Miedzianka po Drodze odbędzie się pod hasłem „Literatura niepraktyczna”

Wędrowny festiwal Miedzianka po Drodze odbędzie się pod hasłem „Literatura niepraktyczna”

Udostępnij

W tym roku poświęcony literaturze faktu Miedzianka Fest powraca w nowej formule jako Miedzianka Po Drodze. Tak jak w latach poprzednich, festiwal będzie składał się ze spotkań autorskich, koncertów, warsztatów, spacerów i zajęć poświęconych najmłodszym, jednak tym roku będzie to wydarzenie wędrowne, każdego dnia odbywające się w innym miejscu.

Festiwal odbywający się w dniach od 26 sierpnia do 3 września rozpocznie się w Miedziance na Dolnym Śląsku od warsztatów pod hasłem „Poszerzona rzeczywistość”. Następnie w niedzielę 28 sierpnia festiwalowa kolumna wyruszy w prawie 700-kilometrową podróż przez Polskę i odwiedzi odpowiednio Gliwice (28 sierpnia), Racibórz (29 sierpnia), Nysę (30 sierpnia), Opole (31 sierpnia), Złoty Stok (1 września), Pleszew (2 września) i Sierosław w gminie Tarnowo Podgórne pod Poznaniem (3 września). We wszystkich tych miejscowościach odbędą się spotkania z pisarkami i pisarzami, a także warsztaty, spacery i zajęcia dla dzieci. Liczba wydarzeń festiwalowych będzie zbliżona do ich liczby w poprzednich edycjach imprezy. Organizatorzy zapowiadają, że choć formuła festiwalu uległa zmianie, niezmienna pozostanie kameralna atmosfera wydarzeń, która pozwoli na bezpośredni kontakt z prowadzącymi i innymi uczestnikami.

Jak twierdzą organizatorzy, wędrowna formuła festiwalu pozwoli zmniejszyć jego ślad ekologiczny i antropopresję na miejsce, w którym dotąd się odbywał. „To nie publiczność musi przyjechać do Miedzianki, a Miedzianka przyjedzie do publiczności” – czytamy na stronie imprezy. Taka a nie inna formuła wydarzenia ma także, według organizatorów, umożliwić uczestniczenie w imprezie osobom wykluczonym transportowo.

„Mimo że festiwal opuszcza rodzinne gniazdo, chce w swojej formie podkreślać przywiązanie do pejzażu. Dlatego lokalizacje spotkań i wydarzeń festiwalowych w kolejnych miastach. Ale Miedzianka Po Drodze to także okazja, by poznać i opowiedzieć kawałek Polski. Nie możemy z niej nie skorzystać” – piszą organizatorzy festiwalu.

Wędrowny festiwal ma być także relacjonowany w mediach społecznościowych przez Wojciecha Szota, Mariusza Szczygła oraz multimedialny duet Dyba Lach i Adam Lach. Ponadto spotkania autorskie mają być transmitowane online, zaś rozmowy z autorami zostaną opublikowane w formie podcastów przez Audiotekę.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się