Weekend w Muzeum Fryderyka Chopina

Weekend w Muzeum Fryderyka Chopina

Weekend w Muzeum Fryderyka Chopina

Udostępnij

W najbliższy weekend na gości Muzeum Chopina czeka moc atrakcji: wystawa czasowa, dwa pokazy specjalne oraz aż 4 recitale fortepianowe!

Od 15 maja w Muzeum można oglądać wystawę czasową „Widzę muzykę”, która jest muzealną próbą „sportretowania” twórczości Chopina, podjętą na przykładzie dzieł wyłącznie ze zbiorów Muzeum Chopina. Przedstawia liczne wyobrażenia i inspiracje oraz pokazuje różne podejścia twórców do zagadnienia korespondencji sztuk – w tym artystycznego opracowania odczuwanej przez nich synestezji. Na część wystawy wpływ mają zwiedzający – samodzielnie mogą ułożyć przygotowane przez kuratora plakaty.

W Sali Kompozytor prezentowany jest bezcenny rękopis autografu „Poloneza fis-moll” op. 44 z albumu Jadwigi z Zamoyskich Sapieżyny. Autograf Chopina w albumie księżnej Jadwigi to wklejona pojedyncza karta ze szkicem fragmentu poloneza, skomponowanego w 1841 roku. Pokaz specjalny rękopisu potrwa do 18 lipca. W ekspozytorze na poziomie 1. udostępniono zwiedzającym XIX-wieczną mosiężną żardinierę na kwiaty. Naczynie trafiło do Muzeum Fryderyka Chopina ze zbiorów Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w 2008 roku i do tej pory było prezentowane dotychczas jedynie raz. Pokaz ozdobnej wazy będzie miał miejsce do 14 czerwca.

Bilety do Muzeum są dostępne tutaj. Zwiedzanie wystawy czasowej oraz obu pokazów specjalnych jest w cenie biletu wstępu. Muzeum można zwiedzać w godzinach: 11:00-19:00.

W najbliższą sobotę powrócą do Muzeum także recitale fortepianowe: o 17:00 oraz 18:00 recitale zagra Marian Michalski. W niedzielę, także o 17:00 oraz 18:00 koncerty wykona Aleksandra Świgut. Koncert o godz. 17:00 będzie transmitowany na żywo na Facebooku Muzeum Chopina, Instytutu Chopina oraz kanale Chopin Institute-YOUNG TALENTS.

Bilety na recitale są dostępne tutaj. W cenie biletu jest możliwe zwiedzanie ekspozycji stałej, wystawy czasowej oraz pokazów specjalnych.

www.muzeum.nifc.pl

www.nifc.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się