Ogólnopolska Izba Księgarń
Weekend z Nagrodą Nike 2018

Weekend z Nagrodą Nike 2018

Weekend z Nagrodą Nike 2018

Udostępnij

Już w najbliższą niedzielę, 7 października br. poznamy zwycięzcę tegorocznej Nagrody Nike, najważniejszego wyróżnienia literackiego w Polsce. Gala Nagrody Nike będzie transmitowana na żywo na antenie TVN24 oraz na Wyborcza.pl.  Natomiast na dzień przed uroczystym finałem konkursu - w sobotę, 6 października br. na łamach wydania "Gazety Wyborczej" i na Wyborcza.pl ogłoszony zostanie laureat Nike Czytelników.
 
Nagroda Literacka Nike przyznawana jest corocznie w październiku, a decyzję o wyborze laureata podejmuje jury w dniu wręczenia tego wyróżnienia. Jurorami w tegorocznej edycji konkursu są: Agata Dowgird, Joanna Krakowska, Anna Nasiłowska, Antoni Pawlak, Paweł Próchniak, Paweł Rodak, Joanna Szczęsna, Andrzej Werner i Marek Zaleski (przewodniczący). To oni zdecydują, która publikacja zasługuje na miano najlepszej książki wydanej w minionym roku. W finałowej siódemce nominowanych do Nike 2018 są: „Sendlerowa. W ukryciu” Anny Bikont, „Druga ręka” Wojciecha Bonowicza, „Rejwach” Mikołaja Grynberga, „Stance” Jerzego Kronholda, „Pamięć operacyjna” Ewy Lipskiej, „Mikrotyki” Pawła Sołtysa i „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy.
Zwycięzca Nagrody Nike otrzyma 100 tys. zł i statuetkę. Fundatorami są „Gazeta Wyborcza" i Fundacja Agory.
 
Laureata 22. edycji Nagrody Nike poznamy 7 października br. podczas uroczystej gali konkursu. Transmisja na żywo z tego wydarzenia będzie dostępna na antenie TVN24, a także w internecie - w serwisie Wyborcza.pl. Dodatkowo relację z gali w postaci opisów i zdjęć będzie można znaleźć na profilu "Gazety Wyborczej" Facebooku oraz na profilu dziennika na Instagramie.

Transmisję poprzedzi specjalny program na żywo zespołu wideo "Gazety Wyborczej", w którym z gośćmi zmierzającymi na galę Nagrody Nike porozmawiają Justyna Suchecka, Natalia Szostak oraz Michał Nogaś. W serwisie Wyborcza.pl dostępna będzie też relacja z gali pisana przez dziennikarzy działu Kultura "Gazety Wyborczej", a po wręczeniu Nike 2018 - rozmowa wideo z laureatem konkursu. 
 
"Gazeta Wyborcza" przyzna też dodatkową nagrodę - Nike Czytelników. O wyborze jej laureata zdecydują głosy osób, które w listach i e-mailach do redakcji wskazały swoich faworytów z grona siódemki tegorocznych finalistów Nike. Autor najciekawszej opinii wygra wycieczkę o wartości 3 tys. zł.
Werdykt czytelników zostanie zaprezentowany w sobotę, 6 października br. na łamach wydania papierowego "Gazety Wyborczej" i na Wyborcza.pl.
Od września br. w "Gazecie Wyborczej"  - w wydaniach tradycyjnych i na Wyborcza.pl - ukazują się artykuły prezentujące siódemkę autorów nominowanych do Nagrody Nike 2018. 
 
Więcej informacji: Nike.org.pl
Nagroda Literacka Nike na Facebooku
TVN o Nagrodzie Nike
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się