Weekend z Herbertem

Weekend z Herbertem

Weekend ze Zbigniewem Herbertem w Big Book Cafe

Udostępnij

Poezja Herberta na głosy w interpretacji Łukasza Garlickiego i Łukasza Simlata, rozmowa z Andrzejem Franaszkiem, autorem premierowej książki „Herbert Biografia” oraz jej fragmenty w wykonaniu Mariusza Bonaszewskiego i Marcina Czarnika, a także speed dating z autorem – wszystko to w jeden weekend, którego bohaterem jest poeta Zbigniew Herbert, w Big Book Cafe.

 

W czasie Weekendu Księgarń Kameralnych, w Big Book Cafe prawdziwy maraton herbertowski. W piątek (20 kwietnia, 19.00, wstęp wolny) aktorskie czytanie wybranych utworów poety. Sięgamy po poezję Herberta - wiersze głośne i mniej znane, najlepsze, najbardziej poruszające, nasze ulubione, subiektywnie wybrane. Interpretują je cenieni i lubiani aktorzy: Łukasz Garlicki oraz Łukasz Simlat.

Dzień później (sobota, 21 kwietnia, od 18.00, wstęp wolny) zapraszamy do wysłuchania fragmentów premierowej książki w wykonaniu znakomitych aktorów Mariusza Bonaszewskiego i Marcina Czarnika, które będzie towarzyszyć spotkaniu z Andrzejem Franaszkiem. Autor monumentalnej „Herbert. Biografii” porozmawia z Anną Król o swojej fascynacji Herbertem, pracy nad książką i związanych z nią odkryciach. Od godz. 20.00 zapraszamy na serię „szybkich randek”/ „speed dating” z Andrzejem Franaszkiem, czyli indywidualne spotkania i rozmowy stolikowe z autorem w kameralnej atmosferze.

Liczące dwa tysiące stron dzieło Andrzeja Franaszka to poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jaki naprawdę był Zbigniew Herbert. Wieczny dowcipniś i kawalarz? Czy raczej pisarz dręczony depresjami, gniewem, przez dekady walczący z bólem ciała
i duszy? Nieprzenikniony? Zawsze osobny? 

Wydarzenie jest częścią Weekendu z Herbertem, który organizujemy wspólnie z Wydawnictwem Znak z okazji premiery monumentalnej „Herbert. Biografii”. Na dwóch tysiącach stron Andrzej Franaszek pieczołowicie portretuje poetę. Nie pomija tematów trudnych czy kontrowersyjnych, głęboko wczytuje się w korespondencję
i prywatne, dotąd nieznane notatki, by na nowo oświetlić twórczość poety. Pogmatwane losy Herberta wpisuje w historyczną panoramę, co sprawia, że z książki wyłania się nie tylko pasjonująca wielowątkowa opowieść o jednym
z najwybitniejszych polskich twórców dwudziestego wieku, ale i o epoce, która go kształtowała i inspirowała.

Nota o książce:

Niestrudzony podróżnik. Porywający eseista. Genialny poeta. Na dwóch tysiącach stron Andrzej Franaszek pieczołowicie portretuje Zbigniewa Herberta. Nie pomija tematów trudnych czy kontrowersyjnych, głęboko wczytuje się w korespondencję
i prywatne, dotąd nieznane notatki, by na nowo oświetlić twórczość poety. Pogmatwane losy Herberta wpisuje w historyczną panoramę, co sprawia, że z książki wyłania się nie tylko pasjonująca wielowątkowa opowieść o jednym z najwybitniejszych polskich twórców dwudziestego wieku, ale i o epoce, która go kształtowała i inspirowała.

Kilka słów o autorze:

Andrzej Franaszek (1971) - krytyk literacki, redaktor działu kultury w „Tygodniku Powszechnym", absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się twórczością współczesnych pisarzy polskich. Autor m.in. książek: „Ciemne źródło. Esej o cierpieniu w twórczości Zbigniewa Herberta" (nominacja do Nagrody Literackiej Nike w 1999 r., wydanie II: Znak 2008), „Przepustka z piekła. 44 szkice o literaturze i przygodach duszy" (Znak 2010) oraz przede wszystkim twórca nagradzanej biografii Czesława Miłosza.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny i nie wymaga rezerwacji.

Więcej informacji na temat wydarzeń odbywających się w Big Book Cafe: http://bigbookcafe.pl/repertuar

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się