Stara Szkoła
Węgry Gościem Honorowym 3. Śląskich Targów Książki!

Węgry Gościem Honorowym 3. Śląskich Targów Książki!

Węgry Gościem Honorowym 3. Śląskich Targów Książki!

Udostępnij

Gościem Honorowym 3. Śląskich Targów Książki będą Węgry, a prezentacja węgierskiej kultury i literatury zajmie na Targach szczególne miejsce.

                                         

Największe węgierskie przedsięwzięcie kulturalne w Polsce, czyli obchody Roku Kultury Węgierskiej, zaczęło się 19 maja 2016 roku, kiedy to Węgry były Honorowym Gościem Targów Książki w Warszawie. Literatura, obok muzyki, jest dla Madziarów kwestią bardzo istotną, jeśli nie najistotniejszą. Na tym polu mogą się oni pochwalić wyjątkowymi pozycjami, które doceniane są na całym świecie. Do takich dzieł z pewnością należy „Pamięć” Pétera Nádasa, uznana przez Susan Sontag za „najlepszą powieść naszych czasów i jedną z najlepszych powieści XX wieku”, a która w tym roku została wydana w Polsce (tł. Elżbieta Sobolewska, Biuro Literackie). Polskie wydanie „Pamięci” to tylko jedna z ponad 40 nowych publikacji, z którymi dzięki obchodom Roku Kultury Węgierskiej mogą zapoznać się polscy czytelnicy. Zyskali oni dostęp do wielu ważnych dzieł węgierskich autorów – od powieści i zbiorów opowiadań, przez eseje i opracowania historyczne, do interesujących przykładów literatury dziecięcej.

Jednym z ostatnich wydarzeń tego intensywnego cyklu obchodów będzie obecność Węgier jako Gościa Honorowego na Śląskich Targach Książki w Katowicach. Jest to świetna okazja, aby pokazać dorobek ostatnich 18 miesięcy, jak również w trakcie wydarzeń towarzyszących Targom, zaprezentować kolejnych autorów oraz szerszy kontekst kultury węgierskiej.

 


Katalog Książek STK OnLine – zachęcamy do korzystania!

Katalog Książek OnLine 3. Śląskich Targów Książki to kolejna odsłona wspólnego projektu Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy Biblioteki Głównej Woj. Mazowieckiego (twórcy Bazy LibriKo) i firmy Murator EXPO (organizatora wykonawczego Śląskich Targów Książki). Katalog Książek STK OnLine zawiera informacje o publikacjach wydanych po 2013 r. przez wydawnictwa, które prezentują swoją ofertę podczas Śląskich Targów Książki.

Katalog, poza prezentacją nowości, umożliwia zapoznanie się z informacjami o wydanych przez dane wydawnictwo wcześniejszych, dostępnych w Bazie, pozycjach. Pozwala gościom Targów lepiej poznać ofertę wydawców, a wydawcom efektywniej promować swoje publikacje.

Z Katalogu, działającego w oparciu o nowoczesne narzędzia informatyczne służące do przeszukiwania baz bibliograficznych, można korzystać OnLine oraz na terenie Śląskich Targów Książki w punktach Informacji Targowej.

Zapraszamy do korzystania z Katalogu http://stk.libriko.pl! A wydawców zachęcamy do sprawdzenia, czy książki, które zamierzają zaprezentować na Targach, są w nim umieszczone i opisane.

Wszystkie ewentualne braki zostaną uzupełnione po przesłaniu Bibliotece brakujących pozycji jako egzemplarza obowiązkowego, z dopiskiem „3. Śląskie Targi Książki”.

Liczymy, że Katalog, dla wydawców będzie dodatkowym narzędziem informacji i promocji a gościom, odwiedzającym Targi, ułatwi zapoznanie się z ofertą wystawców i dotarcie do stoisk, na których znajdują się poszukiwane pozycje.

 
Udogodnienia dla zwiedzających i wystawców

Katalog Książek STK OnLine to nie jedyne udogodnienie dla osób zainteresowanych Śląskimi Targami Książki. Podobnie jak w zeszłym roku, uruchomiona zostanie mobilna aplikacja EVENTORY. Wszyscy, którzy zechcą z niej skorzystać, będą mogli za pośrednictwem swoich smartfonów na bieżąco śledzić program Targów oraz mieć dostęp do mapy i listy wystawców.

Dla wystawców STK, wzorem rozwiązań przyjętych przy organizacji Warszawskich Targów Książki, uruchomiliśmy specjalny system, który ułatwia pracę oraz pozwala w prosty i mniej czasochłonny sposób przekazywać informacje organizatorowi i nanosić zmiany. Dzięki systemowi będziemy mogli wspólnie zapewnić wszystkim odwiedzającym jak najbardziej pełną i aktualną informację o wystawcach i wszystkich wydarzeniach, zarówno w materiałach drukowanych, jak i w Internecie.

***

3. Śląskie Targi Książki, odbędą się w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym  w dniach 10-12 listopada 2017 roku. Miastem - Współgospodarzem Targów są Katowice, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, za organizację wykonawczą odpowiada firma Murator EXPO. W gronie najważniejszych patronów Śląskich Targów Książki są włodarze Miasta i Regionu: Prezydent Katowic i Marszałek Województwa Śląskiego oraz Biblioteka Śląska.

Targi Książki w Katowicach, zainagurowane w 2015 r., oferują miłośnikom literatury doskonałą okazję do spotkań z wybitnymi twórcami – pisarzami i poetami, ilustratorami i tłumaczami, także znanymi i lubianymi osobistościami świata kultury i sztuki, są impulsem rozwijającym pasję czytania i okazją do zakupu książek w dobrych cenach.

Skierowane są przede wszystkim do czytelników, ale też do grup zawodowych, które książkę tworzą i promują – autorów, tłumaczy, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy także krytyków literackich, dziennikarzy i blogerów. Prezentacji oferty blisko 150 wydawnictw towarzyszy różnorodny i bogaty program wydarzeń – spotkania z autorami, debaty, wydarzenia artystyczno-literackie i liczne atrakcje dla dzieci.

Ważne miejsce Śląskich Targi Książki w kalendarzu imprez kulturalnych Katowic potwierdza bilans zeszłorocznej edycji – 107 autorów z Polski i zagranicy, 150 wystawców, 25-tysięczna publiczność, ponad 200 spotkań literackich, warsztatów i dyskusji przez trzy dni.

Więcej informacji: www.slaskczyta.pl

Zapraszamy serdecznie! W piątek i sobotę - 10 i 11 listopada w godzinach  10.00-18.00, w niedzielę - 12 listopada w godzinach 10.00-17.00.
Wstęp na Targi jest wolny.
W tym roku, równolegle ze Śląskimi Targami Książki w tym samym terminie w MCK w Katowicach odbywają się Śląskie Targi Sportów i Rekreacji Wiatr i woda.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się