"Wehikuł czasu"  - nowa serai klasycznych powieści science fiction !

"Wehikuł czasu" - nowa serai klasycznych powieści science fiction !

"Wehikuł czasu" - długo oczekiwana nowa seria klasycznych powieści science fiction !

Udostępnij

Jednym z niezrealizowanych marzeń ludzkości są podróże w czasie. Nasza nowa seria w pewnym stopniu spełni to marzenie: publikowane w niej powieści umożliwią czytelnikom wyprawy w przyszłość – do opisanych przez autorów futurystycznych światów, w przeszłość – w historię literatury fantastycznej, a także – części z nich – sentymentalne podróże do czasów młodości, gdy po raz pierwszy sięgali po te książki.

Seria obejmie tylko najbardziej znaczące, nagradzane, uznane i lubiane tytuły szeroko rozumianej literatury fantastycznonaukowej. Wierzymy, że stanie się drogowskazem dla tych wszystkich, którzy kochają dobrą, ważną i znaczącą literaturę SF. To seria, którą po prostu trzeba mieć!

Premiera serii "Wehikuł czasu" planowana jest na pierwsze półrocze  2019 roku!

 W przygotowaniu:

1. Koniec dzieciństwa, Childhood's End, Przekład: Zbigniew A. Królicki, Andrzej Sawicki

Gdy człowiek ma już ruszyć na podbój kosmosu, nad największymi miastami Ziemi pojawiają się statki obcych. Po daremnych próbach oporu sytuacja się normalizuje: przybysze jednoczą państwa, eliminują ubóstwo i przestępczość, zaprowadzają pokój. Większość ludzi jest zadowolona i tylko nieliczni już pytają, jaki cel mają nadzorcy ludzkości.

Arthur C. Clarke (1917–2008), klasyk literatury SF i wizjoner. Wydał ponad 30 książek i 14 zbiorów opowiadań. Laureat najważniejszych nagród w dziedzinie science fiction: Hugo, Nebula, Campbella i Locusa. Najbardziej znaną ekranizacją jego prozy jest film 2001. Odyseja kosmiczna Stanleya Kubricka.



2. Kwiaty dla Algernona, Flowers for Algernon, Przekład: Krzyszto Sokołowski 

Trzydziestodwuletni Charlie Gordon jest upośledzony umysłowo, ma iloraz inteligencji na poziomie 68 punktów. Uczy się czytać i pisać na zajęciach w Beekman College. Dwaj naukowcy z tej uczelni, doktor Nemur i doktor Strauss, prowadzą badania nad wzrostem inteligencji. Udało im się już za pomocą zabiegu chirurgicznego zwiększyć zdolności umysłowe myszy o imieniu Algernon i teraz chcą przeprowadzić taki sam eksperyment z człowiekiem.

Daniel Keyes (1927–2014) – amerykański pisarz. Jego opowiadanie Kwiaty dla Algernona otrzymało nagrodę Hugo w 1960 roku. Rozwinięte do formy powieści pod tym samym tytułem doczekało się z kolei nagrody Nebula w roku 1966, a dwa lata później zostało zekranizowane jako Charly. Keyes opublikował także m.in. obsypaną nagrodami książkę non-fiction Człowiek o 24 twarzach

 

3. Aleja potępienia, Damnation alley, Przekład:Zbigniew A. Królicki

Stany Zjednoczone, zniszczone po wojnie nuklearnej. Pozostali przy życiu ludzie skupiają się w małych enklawach. Tanner, brutalny człowiek gangu motocyklowego, otrzymuje szansę odkupienia swoich zbrodni. Ma dostarczyć leki z Los Angeles do leżącego na wschodnim wybrzeżu Bostonu. Jest to jednak misja niemalże samobójcza, bo musi pokonać radioaktywną pustynię, nękaną huraganami i burzami ognistymi, zamieszkaną przez mutanty i potwory.

Roger Zelazny (1937–1995), syn Amerykanki irlandzkiego pochodzenia i polskiego emigranta, jest autorem wielu klasycznych dzieł science fiction i fantasy, m.in. cyklu „Kroniki Amberu” oraz powieści Ja, nieśmiertelny, Pan Światła i Wyspa umarłych. Zdobył m.in. sześć nagród Hugo i trzy nagrody Nebula. 

 

4. Hiob. Komedia sprawiedliwości, Job: A comedy of justice, Przekład: Michał Jakuszewski

Dla Alexa Hergensheimera nierozważny zakład na Polinezji staje się początkiem serii zmian. Gdy odzyskuje przytomność jego świat nie jest już taki sam, a on nie nazywa się bynajmniej Hergensheimer. Dla zdezorientowanego Amerykanina oparciem jest jedynie stewardesa Margrethe, lecz przemiany rzeczywistości gwałtownie przyspieszają, a sytuacja zakochanych tylko się pogarsza. Przekonany, że wielkimi krokami zbliżają się Armagedon i dzień sądu ostatecznego, Alex robi wszystko, by Margrethe znalazła się w stanie łaski. Bo bez niej niebo nie będzie dla niego rajem.

Robert A. Heinlein (1907–1988) jeden z największych mistrzów SF, autor 40 opowiadań i ponad 30 powieści, z których cztery – Dubler, Kawaleria kosmosu, Obcy w obcym kraju i Luna to surowa pani – otrzymały nagrodę Hugo. W młodości był oficerem amerykańskiej marynarki wojennej, w 1975 roku komentował lądowanie człowieka na Księżycu w ramach misji Apollo 11, a jego nazwiskiem nazwano asteroidę.


Okładki serii są połączeniem photoshopowej fotomanipulacji z fragiką 3D.
Ich twórcą jest ceniony polski artysta Igor Morski.

Igor Morski - ilustrator prasowy, scenograf jest wyspecjalizowany w technikach komputerowych, głównie fotomanipulacji i 3D.  W 1985 roku z wyróżnieniem ukończył PWSSP w Poznaniu  na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego (dzisiejszy Uniwersytet Artystyczny). Pierwotnie zajmował się scenografią telewizyjną i teatralną, ma na swoim koncie setki mniejszych i większych realizacji. Od 1985 roku pracował jako grafik związany z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz Festiwalem Teatrów Ulicznych Malta w Poznaniu. Po zdobyciu wielu prestiżowych nagród, w tym dwukrotnie Award of Excellence Communication Arts i Applied Arts oraz Golden Stellar Digital Artist California, nawiązał współpracę z dwoma znaczącymi agencjami ilustratorskimi: australijską Illustration Room i amerykańską Illuzoo. Współpracował także z Deloitte, dla którego wykonał blisko setkę grafik okładkowych i ilustracyjnych. Jest  m. in. autorem trzech okładek płyt zespołu Uriah Heep. W roku 2016 zaprojektował plakat Międzynarodowego Festiwalu Operatorów Filmowych „Camerimage”.

Jego prace publikowane były w: „Businessman Magazine”, „Manager Magazine”, „Charaktery”, „Newsweek”, „Money”, „In the Black”, ”Prevention”, „Mens Health”, „Womens Health”, „Migros Magazine” czy „The Boston Globe”.
Znalazł się na okładkach: „Du Zhe”, „In The Black”, „George”, „Sydney Morning Hearald”, „Creative”, „Focus Magazine”, „Muy Interesante” i wielu, wielu innych.
Jego klientami były także znane światowe agencje reklamowe: Arnold NY, Fcb Health NY, The Tribe Dubai, Art Galaxie Katar, Saatchi & Saatchi Sydney, Saatchi & Saatchi Singapore, Abelson Taylor.

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się