Wideoklipy promujące książki małych wydawców

Wideoklipy promujące książki małych wydawców

Wideoklipy promujące książki małych wydawców - już od kwietnia

Udostępnij

I pilotażowy odcinek projektu promocji niszowych, atrakcyjnych książek małych wydawców poprzez wideoklipy dystrybuowane do księgarzy, bibliotekarzy oraz  rozpowszechniane przez media społecznościowe zostanie zaprezentowany w  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia br. 

Czekamy do 22 marca br. na zgłoszenia tytułów do pilotażowej produkcji czterech  odcinków  wideoklipów emitowanych w kwietniu i maju 2019 r. na adres biuro@pik.org.pl
Pilotaż projektu będzie współfinansowany przez Polską Izbę Książki.
Do zgłoszenia książek (maksymalnie 4) prosimy załączyć deklarację uczestnictwa w pilotażu i przyjęcie faktury za usługę marketingową w wysokości 150 zł netto za miesięczny pilotaż.
Proponowane  książki prosimy pilnie dostarczyć do Biura PIK przy ul. Oleandrów 8, 00-629 Warszawa. 

- Inicjatywa będzie realizowana przez dr Sylwię Stano i Zofię Karaszewską (Bibliocreatio i „Książniczki mają zdanie”)  we współpracy z Polską Izbą Książki. Projekt będzie polegał na publikacji w Internecie 2 razy w miesiącu 5-10 minutowego nagrania pokazującego ofertę wydawniczą niszowych oficyn. Na jednym nagraniu (wideoklipie) może znaleźć się przykładowo: 6 książek obszerniej omówionych, kilka książek pokazanych jako warte przeczytania lub wywiad z autorem. Książki przedstawiane to niekoniecznie nowości, mogą to być ciekawe publikacje, które są już na rynku. Warunkiem jest, aby były to publikacje z beletrystyki, literatury dziecięcej, popularnonaukowej lub reportażu.

Filmy będą udostępniane na wideoblogu Książniczek, jak i na Instagramie i na kanale You Tube.
W dystrybucję wideoklipów do księgarzy i bibliotekarzy włączy się PIK poprzez Ogólnopolską Bazę Księgarń, w której jest zarejestrowanych ponad 1900 księgarń oraz poprzez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Patronat nad projektem obejmą serwis Rynek-Ksiazki.pl i „Magazyn Literacki KSIĄŻKI. Podjęte są starania o patronaty Lubimy czytać.pl oraz Magazyn Książki (GW) .

W razie pytań, prosimy o kontakt z biurem PIK.

Nadesłanie książek i deklaracji jest pilne i warunkiem rozpoczęcia produkcji wideoklipów!

Zapraszamy, zaczynamy.

 

Zachęcamy do korzystania:

Ogólnopolska Baza Księgarń

Katalog Inicjatyw Czytelniczych


 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się