„Mistyka dla początkujących”,  Adam Zagajewski, Michael Krüger, Andrzej Kopacki.

„Mistyka dla początkujących”, Adam Zagajewski, Michael Krüger, Andrzej Kopacki.

Wieczór poetycki Adam Zagajewski, Michael Krüger, Andrzej Kopacki

Udostępnij

Goethe-Institut w Warszawie serdecznie zaprasza na wieczór poetycki „Mistyka dla początkujących” udział biorą Adam Zagajewski, Michael Krüger, Andrzej Kopacki.

 

Czas: 2 marca 2018, godz. 18.00

Miejsce: Goethe-Institut, ul. Chmielna 13a, Warszawa

 

Wstęp wolny

z polsko-niemieckim tłumaczeniem

 „Mistyka dla początkujących” to tytuł wiersza Adama Zagajewskiego a także rozmowy „o poezji i innych zadziwających sprawach” trzech poetów, eseistów, tłumaczy, wydawców. Adam Zagajewski zalicza się w Niemczech do najbardziej cenionych polskich poetów. Michael Krüger jako wydawca spopularyzował w Niemczech polską literaturę. Andrzej Kopacki jest znawcą współczesnej literatury niemieckojęzycznej.

 Andrzej Kopacki - germanista, eseista, poeta i tłumacz prozy i poezji niemieckojęzycznej. Specjalista z zakresu współczesnej literatury niemieckojęzycznej i problematyki polsko-niemieckiej. Redaktor miesięcznika „Literatura na świecie”. Wykładowca w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

 Michael Krüger - uznany niemiecki poeta, pisarz i tłumacz. Absolwent filozofii na Freie Universität w Berlinie, wkrótce po studiach związał się z rynkiem książki. Przez ponad 20 lat kierował oficyną wydawniczą Carl Hanser Verlag, wydawca czasopisma literackiego „Akzente”. Jest autorem zbiorów poetyckich, powieści, opowiadań i esejów. Debiutował w 1976, opublikował kilkanaście tomów wierszy i prozy.

 Adam Zagajewski - poeta, eseista i prozaik, laureat wielu prestiżowych nagród literackich, tłumaczony na wiele języków, jest dzisiaj jednym z najbardziej znanych w świecie współczesnych pisarzy polskich.  Studiował filozofię i psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował w czasie studiów w 1967 r., współtworzył formację poetycką Nową Falę. W latach 70. dołączył do opozycji demokratycznej, przez co został objęty zakazem druku i publikował w drugim obiegu.  Od 1982 r. mieszkał w Paryżu, publikował m.in. w paryskiej "Kulturze" i "Zeszytach Literackich". W 2002 r. wrócił na stałe do kraju.

https://www.goethe.de/ins/pl/pl/ver.cfm?fuseaction=events.detail&event_id=21172397

https://www.facebook.com/events/264654317437764/

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się