Wieczorynki – pisarze czytają dzieciom w ramach TargiKsiazki.Online
Wielkie święto książek trwa w najlepsze – 1 czerwca ruszyły TargiKsiazki.Online. Przez trzy tygodnie na uczestników wydarzenia czekają dedykowane promocje, wywiady, publikacje unikalnych wypowiedzi pisarzy, konkursy i mnóstwo innych atrakcji. A wśród nich cykl Wieczorynki, podczas którego autorzy i wydawcy codziennie o 19:00 czytają maluchom fragmenty książek dla dzieci.
TargiKsiazki.Online to najdłuższe i najbardziej zróżnicowane pod względem treści wirtualne wydarzenie czytelnicze w Polsce. Od 1 do 21 czerwca miłośnicy literatury mogą cieszyć się atmosferą tradycyjnych targów bez wychodzenia z domu. Program eventu skierowany jest do osób w każdym wieku, dlatego nie mogło w nim zabraknąć specjalnej oferty dla najmłodszych.
– Pasja do czytania zwykle zaczyna się od jednej dobrej książki, po którą sięgnęliśmy w dzieciństwie. Naszą misją jest więc sprawienie, aby jak najwięcej maluchów na tym etapie odkryło historię, która przekona ich, że obcowanie z literaturą to wspaniała przygoda na całe życie. Stąd nasz pomysł na Wieczorynki – spotkania, podczas których pisarze lub przedstawiciele wydawnictw prezentują fragmenty najciekawszych książek, jakie są obecnie dostępna na rynku – mówi Łukasz Kierus, współwłaściciel księgarni TaniaKsiazka.pl.
Wieczorynki udostępniane są codziennie o godz. 19.00 na stronie TargiKsiazki.Online. Dzieci usłyszą m.in. fragment książki „Kot dostępu”, której autorem jest Marcin Kozioł, fragment “Mieszko, Ty Wikingu” (z serii: “Ale historia...”) Grażyny Bąkiewicz, a także “Dolce vita. Zosia z ulicy Kociej” Agnieszki Tyszki.
– W ramach „Wieczorynek” zdecydowaliśmy się zaprezentować dzieciom zarówno nowości wydawnicze, jak również nasze sztandarowe pozycje, takie jak gry, książki i puzzle o PUCIU Marty Galewskiej-Kustry – mówi Bartosz Renans, Specjalista ds. promocji Wydawnictwa Nasza Księgarnia i dodaje: – Formuła cyklu jest dla nas powrotem do lat dzieciństwa, gdy wszystkie dzieci przez większość dnia czekały na wieczorynkę transmitowaną w Telewizji Polskiej. Natomiast sama inicjatywa TargiKsiazki.Online to dobre wypełnienie luki po imprezach targowych, choć jak wiadomo – nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu autorów i wydawców z czytelnikami.
Pełen program targów można śledzić za pośrednictwem https://targiksiazki.online/program/, newslettera oraz na Facebooku: