Wieczorynki – pisarze czytają dzieciom w ramach TargiKsiazki.Online

Wieczorynki – pisarze czytają dzieciom w ramach TargiKsiazki.Online

Wieczorynki – pisarze czytają dzieciom w ramach TargiKsiazki.Online

Udostępnij

Wielkie święto książek trwa w najlepsze – 1 czerwca ruszyły TargiKsiazki.Online. Przez trzy tygodnie na uczestników wydarzenia czekają dedykowane promocje, wywiady, publikacje unikalnych wypowiedzi pisarzy, konkursy i mnóstwo innych atrakcji. A wśród nich cykl Wieczorynki, podczas którego autorzy i wydawcy codziennie o 19:00 czytają maluchom fragmenty książek dla dzieci.

TargiKsiazki.Online to najdłuższe i najbardziej zróżnicowane pod względem treści wirtualne wydarzenie czytelnicze w Polsce. Od 1 do 21 czerwca miłośnicy literatury mogą cieszyć się atmosferą tradycyjnych targów bez wychodzenia z domu. Program eventu skierowany jest do osób w każdym wieku, dlatego nie mogło w nim zabraknąć specjalnej oferty dla najmłodszych.
– Pasja do czytania zwykle zaczyna się od jednej dobrej książki, po którą sięgnęliśmy w dzieciństwie. Naszą misją jest więc sprawienie, aby jak najwięcej maluchów na tym etapie odkryło historię, która przekona ich, że obcowanie z literaturą to wspaniała przygoda na całe życie. Stąd nasz pomysł na Wieczorynki – spotkania, podczas których pisarze lub przedstawiciele wydawnictw prezentują fragmenty najciekawszych książek, jakie są obecnie dostępna na rynku – mówi Łukasz Kierus, współwłaściciel księgarni TaniaKsiazka.pl.

Wieczorynki udostępniane są codziennie o godz. 19.00 na stronie TargiKsiazki.Online. Dzieci usłyszą m.in. fragment książki „Kot dostępu”, której autorem jest Marcin Kozioł, fragment “Mieszko, Ty Wikingu” (z serii: “Ale historia...”) Grażyny Bąkiewicz, a także “Dolce vita. Zosia z ulicy Kociej” Agnieszki Tyszki.
 
– W ramach „Wieczorynek” zdecydowaliśmy się zaprezentować dzieciom zarówno nowości wydawnicze, jak również nasze sztandarowe pozycje, takie jak gry, książki i puzzle o PUCIU Marty Galewskiej-Kustry – mówi Bartosz Renans, Specjalista ds. promocji Wydawnictwa Nasza Księgarnia i dodaje: – Formuła cyklu jest dla nas powrotem do lat dzieciństwa, gdy wszystkie dzieci przez większość dnia czekały na wieczorynkę transmitowaną w Telewizji Polskiej. Natomiast sama inicjatywa TargiKsiazki.Online to dobre wypełnienie luki po imprezach targowych, choć jak wiadomo – nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu autorów i wydawców z czytelnikami. 

Pełen program targów można śledzić za pośrednictwem https://targiksiazki.online/program/,  newslettera oraz na Facebooku:

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się