Wielka Brytania znosi VAT na e-booki

Wielka Brytania znosi VAT na e-booki

Wielka Brytania znosi VAT na e-booki

Udostępnij

Brytyjski parlament przyjął ustawę likwidującą podatek VAT od publikacji cyfrowych. Dotychczas obowiązywała 20 proc. stawka podatku, podczas gdy książki papierowe miały stawkę zero.

Plany zniesienia podatku VAT od e-książek i e-gazet zostały znacznie przyspieszone, aby zachęcić czytelników do sięgania po książki elektroniczne.

„Cieszymy się, że rząd podjął ten krok, aby znacznie przyspieszyć plany zniesienia podatku VAT na książki i czasopisma. To zachęta dla czytelników, autorów i wydawców, szczególnie ważna w tych trudnych czasach” – mówi prezes Publishers Association (Stowarzyszenia Wydawców), Stephen Lotinga. „Mamy nadzieję, że pozwoli to wielu osobom na łatwy dostęp i korzystanie z wygody, rozrywki i wiedzy zapewnianej przez książki”.

W celu wsparcia branży gazet drukowanych rząd ogłosił również, że przez najbliższe 3 miesiące wyda do 35 mln funtów na reklamę w gazetach w ramach kampanii komunikacyjnej Covid-19.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się