Wielki Mur Poezji” sprawia, że dziecięce talenty wykraczają poza góry

Wielki Mur Poezji” sprawia, że dziecięce talenty wykraczają poza góry

Wielki Mur Poezji” sprawia, że dziecięce talenty wykraczają poza góry

Udostępnij

Od tysięcy lat Wielki Mur strzeże chińskiego terytorium i ojczystej ziemi Chińczyków. 3 września na pofałdowanych, bujnych łąkach wysokogórskich seria wzruszających wierszy skomponowanych przez małych poetów mieszkających w górach utworzyła wspaniały „Wielki Mur Poezji”, który pomaga chronić duchową ojczyznę tych dzieci, jak również wspólny duchowy świat wszystkich ludzi.

Jest to wyjątkowy program pomocy publicznej „Wielki mur poezji – pozwólmy zabłysnąć nieodkrytym talentom literackim dzieci z terenów górskich” – zainicjowany w ramach tegorocznej kampanii Poetry POS prowadzonej przez China UnionPay, czołową organizację oferującą karty bankowe w kraju. Poprzez transmisję na żywo program ma na celu zaprezentowanie światu talentów dzieci z terenów wysokogórskich.

Dwóch przedstawicieli najmłodszych poetów przybyło na miejsce imprezy i recytowało swoje wiersze na otoczonej górami łące w powiecie Zherong w mieście Ningde w południowo-wschodniej prowincji Fujian. Ich słowa odbijały się echem w górach, pozostawiając poetycki nastrój płynący wzdłuż „Wielkiego Muru Poezji”. Nie zabrakło również występów przedstawicieli lokalnego dziedzictwa niematerialnego, które zamieniły tę publiczną transmisję społeczną w kulturalną uroczystość. Korzystając z internetowej platformy transmisyjnej angielskiej aplikacji Agencji Informacyjnej Xinhua, ponad 10 mln widzów oglądało ten poetycki spektakl.

Należy podkreślić, że impreza poprzedzająca to wydarzenie przyciągnęła również uwagę i wsparcie wielu znamienitych osobistości w kraju i za granicą. Jake Pinnick, Amerykanin, który od ponad dziesięciu lat ćwiczy sztuki walki, Robert Adolf, Niemiec, miłośnik chińskiej kuchni, Cai Zi, znany gospodarz, Xiaolin, malarz, i Pan Jiangxue, pionier w dziedzinie walki z ubóstwem, z głębokim uznaniem czytali wiersze dzieci i wspomagali ten szczególny program pomocy publicznej.

Podczas imprezy w punkcie sprzedaży UnionPay Poetry POS, można było otrzymać potwierdzenie wpłaty z wydrukowanymi wierszami, z czego dochód zostanie przekazany na rzecz fundacji China Soong Ching Ling.

Kampania China UnionPay Poetry POS została oficjalnie rozpoczęta w lipcu 2019 roku. W ciągu ostatnich czterech lat zebrane datki zostały wykorzystane w regionach Anhui, Henan, Syczuan, Sinciang, Yunnan i innych, umożliwiając prawie 5 tys. dzieci korzystanie z lekcji rozwijających umiejętności artystyczne.

Załączniki:

Link: http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=428684

Zdjęcie: 3 września na pofałdowanych, bujnych łąkach wysokogórskich seria wzruszających wierszy skomponowanych przez małych poetów mieszkających w górach utworzyła wspaniały „Wielki Mur Poezji”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się