Wiersze Agi Mishol "Jestem stąd" na rozpoczęcie 9.Festiwalu Miłosza

Wiersze Agi Mishol "Jestem stąd" na rozpoczęcie 9.Festiwalu Miłosza

Wiersze Agi Mishol "Jestem stąd" na rozpoczęcie 9.Festiwalu Miłosza

Udostępnij

9. edycja Festiwalu Miłosza, jednego z najważniejszych festiwali literackich w Polsce, rozpocznie się 4 czerwca pod hasłem „Nowy stan skupienia”. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna impreza w całości odbędzie się w internecie i potrwa aż do jesieni.

 
Logptyp Festiwalu Miłosza

Rozpoczynamy 9. Festiwal Miłosza

W programie m.in. poetycko-muzyczne spotkanie „Republica Poetica” z udziałem polskich poetów i poetek, warsztaty uważnego pisania z Barbarą Klicką, Mikołajem Grynbergiem i Tomaszem Cieślakiem-Sokołowskim, cykl podcastów, Konkurs Młodej Poezji dla poetek i poetów przed debiutem oraz wydarzenia pod patronatem pasma OFF.

Agi Mishol, fot.Bar Gordon

Polskość to powaga przy tematach zasadniczych, ciepło i poczucie humoru

Może to dziwne, ale sięgam teraz przede wszystkim po książki, które opisują koniec ludzkości - mówi Agi Miszol. Poetka, zwana izraelską Szymborską. 9. edycja Festiwalu Miłosza, jednego z najważniejszych festiwali literackich w Polsce, rozpocznie się 4 czerwca pod hasłem „Nowy stan skupienia”. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna impreza w całości odbędzie się w internecie i potrwa aż do jesieni.Wśród zaproszonych poetów i poetek jest Agi Miszol, izraelska autorka o węgierskich korzeniach, laureatka wielu nagród, w tym Międzynarodowej Nagrody Literackiej im.

Jestem stąd. Wiersze

Jestem stąd. Wiersze

Agi Mishol

Jej wiersze potrafią w tym samym czasie opowiadać historie, śpiewać oraz tańczyć - Amos Oz. Korzystając z na pozór prostych form językowych, Agi Miszol potrafi zachować powagę i głębię poetyckich sensów, mówić o rzeczach dramatycznych, a nawet tragicznych - Jurij Andruchowycz Z przyjemnością przedstawiamy tom wierszy Laureatki Międzynarodowej Nagrody Literackiej im.

Cena detaliczna: 35.00 zł
Cena po rabacie: 28.00 zł


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się