Ogólnopolska Izba Księgarń
William Nordhaus, "Ekonomia"

William Nordhaus, "Ekonomia"

William Nordhaus, autor wydanej przez REBIS "Ekonomii", laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii

Udostępnij

William Nordhaus, autor wydanej przez DW REBIS Ekonomii, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. Królewska Szwedzka Akademia Nauk nagrodziła go wraz z  Paulem Romerem za badania związane ze zmianami klimatu i innowacjami technologicznymi.

„Laureaci nie udzielają co prawda jednoznacznych odpowiedzi na temat przyczyn i konsekwencji innowacji technologicznych i zmian klimatycznych, ale ich wyniki znacznie przybliżają nas do odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób możemy osiągnąć trwały i zrównoważony wzrost gospodarczy na świecie” – czytamy w komunikacie. Nordhaus stworzył model, który opisuje globalne wzajemne oddziaływanie gospodarki i klimatu. Łączy on teorię z wynikami badań z dziedzin fizyki, chemii i ekonomii, służy do symulacji współrozwoju gospodarki i klimatu  i jest dziś szeroko rozpowszechniony. Wykorzystuje się go m.in. do badania konsekwencji interweniowania w ramach polityki klimatycznej, na przykład podatków od emisji dwutlenku węgla.

William Nordhaus jest też jednym z autorów najlepszego podręcznika ekonomii wszech czasów. Dom Wydawniczy REBIS od 2012 roku ma w swojej ofercie najnowsze, uaktualnione wydanie tego tytułu. Ukazuje on nowe spojrzenie na całą teorię ekonomii w kontekście zmian zachodzących nieustannie, szczególnie w ostatnich latach, w światowym systemie gospodarczym. Szczególnie wnikliwej analizie poddał mechanizm wzrostu gospodarczego oraz funkcjonowanie gospodarki rynkowej. W ich kontekście autor prześledził najważniejsze koncepcje, jakie obecnie wyznaczają reguły i kierunki rozwoju ekonomicznego.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się