wydawnictwo Jedność, Kielce

wydawnictwo Jedność, Kielce

Wiosenna porcja nowości od Wydawnictwa Jedność

Udostępnij

Zapraszamy do zapoznania się z wiosennymi premierami Wydawnictwa Jedność.  Wśród wielu ciekawych tytułów pragnę szczególnie zwrócić uwagę na książkę "Znak orła. Historia Polski w opowieściach dla dzieci" wydana w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, która przybliża maluchom historię naszego kraju.

Teologia:

1. Mocą Ducha Świętego. Modlitewnik

Modlitewnik „Mocą Ducha Świętego” to bogaty zbiór tekstów zarówno biblijnych, jak i będących owocem zażyłej relacji świętych z Trzecią Osobą Boską. Zawiera modlitwy codzienne oraz przewidziane na różne okoliczności, także nabożeństwa i modlitwy związane z poszczególnymi sakramentami, są w nim kierowane do Ducha Świętego uwielbienia, dziękczynienia i prośby.

Bez pomocy Ducha Świętego nie sposób się modlić. To prawda znana od początków chrześcijaństwa. Moc Ducha Świętego ujawnia się w Bożym słowie zapisanym na kartach Pisma Świętego, jak i w życiu wielu chrześcijan na przestrzeni wieków. Kluczem ich duchowego wzrostu jest posłuszeństwo Duchowi Świętemu wypracowane poprzez żarliwą modlitwę.

Odbiorcy

– wszyscy czciciele Ducha Świętego

– poszukujący inspiracji w życiu wewnętrznym

– świadomi potrzeby pogłębienia swojej wiary

– pragnący ożywienia własnej modlitwy


Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę

Czytelnik znajdzie w publikacji modlitewne wsparcie właściwe dla każdej życiowej sytuacji, jakiejkolwiek będzie doświadczał. Każdą z nich może przeżywać w poczuciu bliskości Ducha Świętego, z którego mocy może nieustannie czerpać; będzie mógł modlić się i żyć w mocy Ducha Świętego.

Tytuł: Mocą Ducha Świętego. Modlitewnik
Autor/Autorzy:ks. Zbigniew Sobolewski
Wydawca: wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Wydanie: I
Objętość: 408 stron
Oprawa: twarda ze złoceniem
Format: 105 x 152 mm
ISBN: 978-83-7971-973-0
EAN: 9788379719730
Cena katalogowa: 14.00 zł
Cena katalogowa: 10.50 zł

Podoba mi się, kupuję:


Reigia/duchowość:

2. Chrześcijańskie fenomeny mistyczne. Słownik

Książka zawiera: 67 haseł odnoszących się do fenomenów mistycznych (pojęcie, przykłady i interpretacja fenomenu), 6 artykułów poświęconych charakterystycznym przykładom osób, które doświadczyły fenomenów mistycznych (m.in. św. Franciszka z Asyżu, św. Teresy z Avili, św. Ojca Pio), 2 artykuły omawiające relacje między substancjami psychoaktywnymi a mistyką oraz  medycyną zintegrowaną a mistyką.

Mówić dzisiaj o „chrześcijańskich fenomenach mistycznych” znaczy zapuścić się w tajemniczy i fascynujący teren, naznaczony nadzwyczajną obecnością Boga, ale również narażony na oślepiający blask i zafałszowania. Słownik uwzględnia różne fakty lub wydarzenia potwierdzone w ciągu wieków w doświadczeniach wielu świętych. Opisane fenomeny mogą być albo percypowane wyłącznie przez duszę, która taki dar otrzymuje (lokucje, wizje, objawienia…), albo uwidaczniane na zewnątrz i obserwowane przez ludzi mających kontakt z osobami, które noszą tego znaki (ekstazy, lewitacje, stygmaty…).

Hasła tego słownika – napisane przez uczonych, którzy posługując się ścisłą metodą naukową, potrafią łączyć teologię duchową i mistyczną z psychologią i medycyną – są udokumentowaną i bezpieczną mapą, pozwalającą w świetle wiary chrześcijańskiej zorientować się w świecie nadzwyczajnych fenomenów. Książka zawiera: 67 haseł odnoszących się do fenomenów mistycznych (pojęcie, przykłady i interpretacja fenomenu), 6 artykułów poświęconych charakterystycznym przykładom osób, które doświadczyły fenomenów mistycznych (m.in. św. Franciszka z Asyżu, św. Teresy z Avili, św. Ojca Pio), 2 artykuły omawiające relacje między substancjami psychoaktywnymi a mistyką oraz  medycyną zintegrowaną a mistyką.

Odbiorcy

– wszyscy chcący wzbogacić swoją wiedzę teologiczną

– pasjonaci zgłębiający meandry zjawisk mistycznych i nadprzyrodzonych

– osoby chcące lepiej zrozumieć, na czym opiera się relacja człowieka z Bogiem

Dlaczego warto przeczytać tę książkę

Świętość niekoniecznie pociąga za sobą nadzwyczajne fakty, istnieją święci, u których te fenomeny są nieobecne lub przynajmniej nie jest nam znana ich obecność. A jednak, u wielu świętych pojawiają się fenomeny mistyczne. U innych osób natomiast zostały stanowczo potwierdzone przez świadectwa zarówno tych, którzy ich doświadczyli, jak i tych, którym dane było widzieć ich zewnętrzny wyraz. O tym właśnie opowiada nasza publikacja.

Tytuł: Chrześcijańskie fenomeny mistyczne. Słownik
Tytuł oryginału: Breve storia della spiritualità cristiana
Autor/Autorzy: oprac. Luigi Borriello, Raffaele Di Muro
Wydawca: wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Wydanie: I
Objętośc: 232 stron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 140x205 mm
ISBN: 978-83-7971-141-3
EAN: 9788379711413
Cena katalogowa: 34.00 zł
Cena promocyjna: 25.50 zł


Podoba mi się, kupuję:


3. Żyć nie umieraćW książce wypowiadają się specjaliści: lekarze mówią o początkach życia – z genetycznego i biologicznego punktu widzenia; o tym, czym jest eugenika i aborcja eugeniczna, czym jest procedura in vitro. Mamy także ujęcie tematu od strony teologicznej, a także prawnej i legislacyjnej. Autorka przeprowadziła rozmowy m.in. z abp. Henrykiem Hoserem, prof. Joanną Szymkiewicz-Dangel, prof. Andrzejem Kochańskim, Magdaleną Korzekwą-Kaliszuk, Tomaszem Elbanowskim, Mateuszem Maranowskim – znanymi z wyrazistych opinii i mężnej postawy. Ich wypowiedzi z pewnością nikomu nie pozwolą pozostać obojętnymi.

Na książkę składają się świadectwa osób niepełnosprawnych, których nie byłoby na świecie, gdyby nie determinacja ich rodziców, a także wypowiedzi rodziców tychże dzieci; historie małżonków cieszących się dziećmi, których mogło nie być. Są oni przykładem, że nawet na „niechciane” dzieci ktoś gdzieś czeka – w Oknach Życia, w rodzinach zastępczych czy adopcyjnych.

Publikacja stanowi zbiór tekstów Moniki Odrobińskiej, ukazujących się pierwotnie na łamach tygodnika „Idziemy”. Autorka, która jest dziennikarką wspomnianego tygodnika, w 2015 r. wydała „Rozmowy o rodzinie” – zbiór wywiadów z abp. Henrykiem Hoserem. Autorka jest jednak przede wszystkim żoną i mamą – i to głównie z tej perspektywy pisze.

Odbiorcy

– kapłani, katecheci, liderzy wspólnot i formatorzy młodzieży

– osoby przygotowujące się do małżeństwa (myślące o wyborze takiego powołania)

– pragnący pogłębić wiedzę nt obrony życia – wierzący i niewierzący


Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę

„Wywiady, ze starannie dobranymi rozmówcami, ze sformułowaniem wyjątkowych i dociekliwych pytań oraz bardzo «przytomnych» odpowiedzi i wypowiedzi osób, które wiedzą o czym mówią, nadają książce żywość i dynamikę wciągającą i przykuwającą uwagę” (fragment wprowadzenia do książki abp. Henryka Hosera).

Autorka z kolei pisze we wstępie: „Zdaję sobie sprawę, że wielu skomplikowanych sytuacji życiowych nie można zamknąć w wywiadzie czy reportażu. Tak samo nie ośmieliłabym się w tej formie doradzać rozwiązań osobom stojącym przed dramatycznymi wyborami. Mam jednak nadzieję, że droga, którą pokazuję, kogoś pociągnie, komuś doda otuchy, komuś pozwoli ocalić życie”.

Tytuł: Żyć, nie umierać
Autor/Autorzy: Monika Odrobińska
Wydawca: wydawnictwo Jedbność
Miejasce i rok wydania: Kielce 2018
Wydanie: I
Objętość: 176 stron
Oprawa: miękka
Format: 135 x 210 mm
ISBN: 978-83-7971-997-6
EAN: 9788379719976
Cena katalogowa: 24.00 zł
Cena promocyjna: 18.00 zł

Podoba mi się, kupuję:

 

Jedność dla dzieci:

 

1. Znak orła. Historia Polski w opowieściach dla dzieci


Znak orła. Historia Polski w opowieściach dla dzieci to książka przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Krótkie opowieści o ważnych wydarzeniach i postaciach przeplatają się z faktami
i ciekawostkami z życia Polaków na przestrzeni dziejów. Piękne ilustracje pomogą dzieciom poznać
i zrozumieć odległy dla nich czas. Książka przybliża maluchom podstawowe pojęcia związane z historią, patriotyzmem i ojczyzną. To doskonała pomoc dla rodziców, nauczycieli i opiekunów, którzy chcą zapoznać swoich podopiecznych z poważnym tematem, jakim jest historia, tożsamość narodowa
i patriotyzm. Każdy, kto lubi słuchać, oglądać i poznawać znajdzie w tej książce kawałek polskiej historii dla siebie.

W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości!

Odbiorcy

– dla wszystkich młodych Polaków;

– dorośli szukający dla swych pociech mądrej książki.

 

Dlaczego warto nabyć tę książkę

– pomaga rozwijać w dzieciach zainteresowanie historią Polski;

– wspiera ciekawość świata, poszerza wiedzę;

– rozwija dziecięce pasje.


Tytuł: Znak orła. Historia Polski w opowieściach dla dzieci
Autor/Autorzy:autor: Dorota Skwark
Ilustracje: Aleksander Panek
Wydawca: wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Wydanie: I
Objętość: 48 stron
Oprawa: twarda
Format: 205 x 285 mm
Wiek czytelnika 7-12 lat
ISBN:978-83-7971-970-9
EAN: 9788379719709
Cena katalogowa: 14,90 zł
Cena promocyjna: 11.17 zł

Podoba mi się, kupuję:

 

2. Bajki dla młodszych i starszychOto przyjazny dzieciom zbiór bajek, które w prosty sposób przekazują, co w życiu jest naprawdę ważne, i ukazują różnicę między dobrem a złem. To mądre opowieści, w których drzemią przesłania na całe życie. Pobudzanie wyobraźni i poruszanie małych serc dobrymi przykładami to doskonała metoda kształtowania dziecięcego charakteru. Kolorowe ilustracje dodatkowo zachęcają do przeczytania tej pięknej książki.

Odbiorcy

– dzieci lubiące słuchać ciekawych i mądrych opowieści;

– rodzice i opiekunowie szukający sposobu na przekazanie dziecku ważnych wartości w życiu.

 

Dlaczego warto nabyć tę książkę

– ciekawi i pobudza wyobraźnię;

– skłania do myślenia i mówienia o ważnych wartościach;

– zachęca do czytania dzięki kolorowym ilustracjom.

 Tytuł: Bajki dla młodszych i starszych
Autor/Autorzy: Tekst: ks. Zbigniew Sobolewski
Ilustracje: Ola Makowska
Wydawca: wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Wydanie: I
Objętość: 96 stron
Oprawa: twarda
Format: 210x210 mm
Wiek czytelnika od 7 lat
ISBN:978-83-7971-971-6
EAN: 9788379719716
Cena katalogowa: 26.00 zł
Cena promocyjna: 19. 50 zł

Podoba mi się, kupuję:

 

3. Cudowne źródełko. Legenda świętokrzyska


Czy słyszeliście kiedyś o źródełkach, których wody, jak powiadają legendy, mają cudowną moc uzdrawiania? Jednym z nich jest źródełko Świętego Franciszka. Od wieków bije ono u stóp Gór Świętokrzyskich i do dziś odwiedzają je turyści ze wszystkich stron świata. Co przyczyniło się do powstania owego źródełka – o tym opowiada świętokrzyska legenda „Cudowne źródełko”. Przeczytajcie ją, a dowiecie się wiele o tym pięknym zakątku Polski.

Odbiorcy

– nauczyciele i wychowawcy chcący przedstawić uczniom legendy z różnych części Polski;

– dorośli i dzieci, którzy chcą bliżej poznać region świętokrzyski;

– turyści poszukujący wartościowej pamiątki z Gór Świętokrzyskich;

– miłośnicy polskich legend i podań;

– rodzice, którzy pragną zaszczepić u swoich pociech zainteresowanie krajem ojczystym.

 

Dlaczego warto nabyć tę książkę

– to pięknie zilustrowana opowieść o cząstce naszej historii i kultury;

– znakomita lekcja dla miłośników regionu świętokrzyskiego;

– to wspaniała pamiątka z Gór Świętokrzyskich zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych;

– wspaniała lektura do wspólnego czytania, która może być wstępem do rozmów o pięknie Polski i naszych tradycjach.

 
Tytuł: Cudowne źródełko. Legenda świętokrzyska
Autor/Autorzy: tekst: Dorota Skwark
Ilustracje: Ola Makowska
Wydawca: wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Wydanie: I
Objętość: 36 stron
Oprawa: twarda
Format: 245 x 245 mm
Wiek czytelnika 7+
ISBN: 978-83-7971-796-5
EAN: 9788379717965
Cena katalogowa: 16.00 zł
Cena promocyjna: 12.00 zł

Podoba mi się, kupuję:

 

4. Naklejam i koloruję: Moje pierwsze słowa - ZwierzętaDzięki tej książeczce naklejanie i kolorowanie spodoba ci się na dobre! Wklej obrazki na dole każdej strony, a nauczysz się wielu nowych słów. Czy już? Teraz pomaluj rysunki!

Ta książka została zaprojektowana specjalnie dla małych dzieci. Rysunki są łatwe do pokolorowania, a naklejki – duże i okrągłe. Dziecko może bawić się i jednocześnie utrwalać nowo nabyte słownictwo. Kolorowanie, wyklejanie i nauka – wszystko w jednej książce!

 

Odbiorcy

– dzieci lubiące zabawę naklejkami i kolorowanie;

– rodzice i opiekunowie chcący podarować najmłodszym dzieciom książeczkę łączącą zabawę z nauką.

 

Dlaczego warto nabyć tę książkę

– każde dziecko będzie zachwycone uroczymi obrazkami i kolorowymi naklejkami;

– duże ilustracje pełne są ciekawych elementów do pokolorowania;

– zapewnia mnóstwo świetnej zabawy połączonej z nauką.

Tytuł: Naklejam i koloruję: Moje pierwsze słowa - Zwierzęta
Autor/Autorzy: Praca zbiorowa
Wydawca: wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Wydanie: I
Objętość: 16 + 2 strony naklejek
Oprawa: miękka
Format: 200x270 mm
Wiek czytelnika: od 3 lat
ISBN: 9788379718863
EAN: 9788379718863
Cena katalogowa: 7.50 zł
Cena promocyjna: 5.62 zł

Podoba mi się, kupuję:

 

5.Naklejam i koloruję: Moje pierwsze słowa - Pojazdy

Dzięki tej książeczce naklejanie i kolorowanie spodoba ci się na dobre! Wklej obrazki na dole każdej strony, a nauczysz się wielu nowych słów. Czy już? Teraz pomaluj rysunki!

Ta książka została zaprojektowana specjalnie dla małych dzieci. Rysunki są łatwe do pokolorowania, a naklejki – duże i okrągłe. Dziecko może bawić się i jednocześnie utrwalać nowo nabyte słownictwo. Kolorowanie, wyklejanie i nauka – wszystko w jednej książce!

Odbiorcy

– dzieci lubiące zabawę naklejkami i kolorowanie;

– rodzice i opiekunowie chcący podarować najmłodszym dzieciom książeczkę łączącą zabawę z nauką.


Dlaczego warto nabyć tę książkę

– każde dziecko będzie zachwycone uroczymi obrazkami i kolorowymi naklejkami;

– duże ilustracje pełne są ciekawych elementów do pokolorowania;

– zapewnia mnóstwo świetnej zabawy połączonej z nauką.

Tytuł: Naklejam i koloruję: Moje pierwsze słowa - Pojazdy
Autor/Autorzy: Praca zbiorowa
Wydawca: wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Wydanie: I
Objętość: 16 + 2 strony naklejek
Oprawa: miękka
Format: 200x270 mm
Wiek czytelnika  od 3 lat
ISBN:978-83-7971-887-0
EAN: 9788379718870
Cena katalogowa: 7.50 zł
Cena promocyjna: 5.62 zł

Podoba mi się, kupuję:

 

6.Naklejam i koloruję: Moje pierwsze słowa - Na wsi


Dzięki tej książeczce naklejanie i kolorowanie spodoba ci się na dobre! Wklej obrazki na dole każdej strony, a nauczysz się wielu nowych słów. Czy już? Teraz pomaluj rysunki!

Ta książka została zaprojektowana specjalnie dla małych dzieci. Rysunki są łatwe do pokolorowania, a naklejki – duże i okrągłe. Dziecko może bawić się i jednocześnie utrwalać nowo nabyte słownictwo. Kolorowanie, wyklejanie i nauka – wszystko w jednej książce!

Odbiorcy

– dzieci lubiące zabawę naklejkami i kolorowanie;

– rodzice i opiekunowie chcący podarować najmłodszym dzieciom książeczkę łączącą zabawę z nauką.


Dlaczego warto nabyć tę książkę

– każde dziecko będzie zachwycone uroczymi obrazkami i kolorowymi naklejkami;

– duże ilustracje pełne są ciekawych elementów do pokolorowania;

– zapewnia mnóstwo świetnej zabawy połączonej z nauką.

Tytuł: Naklejam i koloruję: Moje pierwsze słowa - Na wsi
Autor/Autorzy: Praca zbiorowa
Wydawca: wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Wydanie: I
Objętość:16 + 2 strony naklejek
Oprawa: miękka
Format: 200x270 mm
Wiek czytelnika od 3 lat
ISBN: 978-83-7971-885-6
EAN: 9788379718856
Cena katalogowa: 7.50 zł
Cena promocyjna: 5.62 zł

Podoba mi się, kupuję:

 

Jedność dla domu:


1. Czekolada. Ponad 100 przepisów na ciasta, kremy i czekoladki.
     Szkoła gotowania krok po kroku

 

Apetyczna książka napisana z myślą o tych, którzy pragną nauczyć się sztuki czekoladnictwa od samych mistrzów i wykonać we własnej kuchni musy, praliny, ciasta i dekoracje, wszystko na bazie czekolady.

Dzięki poradom Omara Busi, znanego cukiernika specjalizującego się w wytwarzaniu czekolady, można łatwo poznać podstawowe sztuczki i techniki profesjonalnego wytwarzania i dekorowania deserów „czekoladowych”, którym trudno się oprzeć.

Odbiorcy

- wszyscy, którzy uwielbiają smak czekolady i chcą nauczyć się podstawowych sztuczek wytwarzania i dekorowania „czekoladowych” deserów

- osoby, które chcą poznać przepisy na musy, praliny oraz ciasta na bazie czekolady


Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę

- zawiera wszelkie informacje dotyczące sztuki czekoladnictwa

- można łatwo nauczyć się wytwarzania czekolady od samych mistrzów

- poradnik zawiera mnóstwo wskazówek niezbędnych do obróbki czekolady w wielu wariantach

- w książce znajdują się przepisy na musy, praliny, ciasta i dekoracje, wszystko na bazie czekolady

- dzięki tej apetycznej lekturze można poznać techniki nieodzowne do wydobycia tego, co najlepsze z czekolady


Tytuł: Czekolada. Ponad 100 przepisów na ciasta, kremy i czekoladki.  Szkoła gotowania krok po kroku
Tytuł oryginału: School of Chocolate
Autor/Autorzy: Francesca Badi, Omar Busi
Przekład:
Wydawca: wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Wydanie: I
Objętość: 256 stron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 195 x 240 mm
ISBN: 978-83-7971-432-2
EAN:  9788379714322
Cena katalogowa: 35.00zł
Cena promocyjna: 26.25 zł

Podoba mi się, kupuję:

 

2.Zdrowa dieta po poście leczniczym

Jak smacznie i wartościowo odżywiać się po leczniczym poście? Jak zachować zdrowie, szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie? W książce znajdziemy wskazówki dotyczące aktywnego stylu życia i nowego startu po tygodniu postu. Dodatkowo zamieszczone zostały optymalne i sprawdzone przez lata propozycje posiłków po zakończeniu postu. Są też instrukcje wychodzenia z postu krok po kroku przez pierwsze dni, szczegółowy plan menu na pierwsze 6 dni po zakończeniu postu i wskazówki odnośnie do zastosowania innych dobroczynnych zabiegów oraz ponad 100 przepisów na smakowite dania na śniadanie, obiad i kolację.

Odbiorcy

- osoby, które dzięki świadomemu odżywianiu chcą utrwalić efekty postnej kuracji

- wszyscy, którzy chcą poprawić jakość odżywiania poprzez wprowadzanie zdrowych produktów, bogatych w mikroelementy

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę

- zawiera wszelkie informacje potrzebne, by doprowadzić do harmonijnego procesu przemiany materii

- opisano w niej jak: odzyskać właściwe funkcjonowanie układu pokarmowego i zdrową florę jelitową, mieć więcej energii i sił witalnych, poprawić wyniki morfologii, doprowadzić do zrównoważonej gospodarki zasadowo-kwasowej, odmłodzić się, uzyskać i utrzymać zgrabną sylwetkę oraz prezentować się promiennie i świeżo.

Tytuł: Zdrowa dieta po poście leczniczym
Tytuł oryginału: Richtig essen nach dem Fasten
Autor/Autorzy: dr med. Hellmut Lützner, Helmut Million
Wydawca: wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Wydabnie: I
Objętość: 128 stron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165 x 200 mm
ISBN:978-83-7971-422-3
EAN: 9788379714223
Cena katalogowa: 33.00 zł
Cena promocyjna: 24.75 zł

Podoba mi się, kupuję:

 

Upominek:


1.Piękny świat dla Ciebie. 365 myśli

Dzięki swej majestatycznej prostocie i niebywałej wprost różnorodności natura zawsze będzie niewyczerpanym źródłem inspiracji dla człowieka, przepastną kopalnią bodźców dla ludzkiej wyobraźni. Z jednej strony przeraża, gdy uwalnia swą nieujarzmioną siłę w trzęsieniach ziemi, powodziach czy wybuchach wulkanów, zaś z drugiej zachwyca urodą lasów, majestatycznych gór, błękitnych jezior i zielonych łąk. Jest dla nas azylem, odpoczynkiem oraz źródłem fizycznej i duchowej odnowy. Tym bardziej więc musimy ją chronić w dobie postępu technologicznego i nadmiernej eksploatacji dóbr, by służyła zarówno nam tu i teraz, jak i przyszłym pokoleniom.

Niniejsza książka stanowi hołd dla wspaniałego bogactwa i bezmiaru natury, uwiecznionych w oryginalnej kolekcji zdjęć. Fotografie owych urokliwych zakątków wraz z sentencjami, przysłowiami i cytatami, dotyczącymi roli i znaczenia przyrody dla naszej planety i dla każdego z nas osobiście, będą nam towarzyszyć dzień po dniu w ciągu całego roku, pobudzając do refleksji, a także zapraszając do kontemplacji, relaksu i przeżywania czasu w harmonijnym rytmie.

Odbiorcy

- miłośnicy aforyzmów, złotych myśli i mądrości życiowych

- osoby wrażliwe na piękno natury, uchwycone na atrakcyjnych fotografiach

- poszukujący uniwersalnego prezentu

 

Dlaczego warto przeczytać tę książkę

Ten piękny album zabierze nas w fascynującą podróż przez pory roku, ich kolory, zjawiska i atmosferę, przywołując nastrojowe scenerie, które być może kiedyś sami zobaczyliśmy albo marzyliśmy o ich ujrzeniu. Dopełnieniem tej prawdziwej uczty dla oczu będą z pewnością złote myśli towarzyszące zdjęciom. Mamy nadzieję, że na końcu owej podróży każdy z czytelników uzna za swój aforyzm amerykańskiego poety i ekologa Gary’ego Snydera: „Natura nie jest miejscem do odwiedzania. Ona jest domem”.

Tytuł: Piękny świat dla Ciebie. 365 myśli
Autor/Autorzy: praca zbiorowa
Wydaqwca: wydawnictwo Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Wydanie: I
Objętość: 392 stron
Oprawa:twarda
Format: 180x200 mm
ISBN: 978-83-7971-782-8
EAN: 9788379717828
Cena katalogowa: 39.00 zł
Cena promocyjna: 29. 25 zł

Podoba mi się, kupuję:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się