Kreatywna Europa

Kreatywna Europa

Wkrótce ruszą zapisy na szkolenie dla wnioskodawców Tłumaczeń Literackich

Udostępnij

Już 16 lutego 2017 Kreatywna Europa  otworzy zapisy na bezpłatne szkolenie dla wnioskodawców obszaru Tłumaczenia Literackie kierowane do wydawców, wydawnictw i tłumaczy posiadających doświadczenie w tłumaczeniach literackich oraz przygotowujących się do składania wniosków w ramach programu Kreatywna Europa.

W najbliższym naborze będzie można ubiegać się o grant do 100 000 euro. Pieniądze z dofinansowania można przeznaczyć nie tylko na tłumaczenie, ale także na marketing oraz promocję autorów i tłumaczy.

W poprzednim naborze wrocławskie wydawnictwo Format uzyskało dotację w wysokości 55 tysięcy euro na tłumaczenie, wydanie i promocję artystycznych książek dla dzieci i dorosłych. Więcej informacji można przeczytać tutaj.

Obszar Tłumaczenia Literackie proponuje dofinansowanie dla:

  • projektów tłumaczeń z jednego języka europejskiego na inny język europejski. Kwalifikowane są języki urzędowe krajów uczestniczących w Programie (Państwa członkowskie Unii Europejskiej, Islandia, Norwegia, Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia, Serbia, Gruzja, Mołdawia, Ukraina i Izrael*) oraz łacina i starożytna greka;
  • utworów  obejmujących  beletrystykę (fikcja literacka) niezależnie od gatunku (powieść, opowiadanie, sztuka teatralna, poezja, komiks i utwory dla młodych czytelników).

Głównymi celami wsparcia tłumaczeń literackich są:

  • wspieranie różnorodności kulturalnej i językowej Unii Europejskiej,
  • promowanie międzynarodowego obiegu wysokiej jakości utworów literackich.

O granty mogą ubiegać się wydawcy lub wydawnictwa zarejestrowane w krajach uczestniczących w Programie, posiadające osobowość prawną od minimum 2 lat (w dniu, w którym upływa termin składania wniosków).

Gościem tegorocznej edycji szkolenia będzie Marcin Skrabka – prawnik, niezależny analityk i konsultant rynku wydawniczego właściciel  goodbooks.pl. Przez wiele lat pracował jako wydawca książek w Wolters Kluwer Polska, współtworzył wydawnictwo Książkowe Klimaty oraz  start-upy wydawniczo-technologiczne takie jak www.czeskieklimaty.pl czy też www.prawosocjalne.pl.

Na co dzień pracuje z bibliotekami i wydawcami m.in. nad  wdrażaniem nowoczesnych modeli biznesowych, optymalizacji kosztów oraz nowych technologii do rynku wydawniczego i edukacyjnego.

Szkolenie planowane jest na początku marca 2017 roku.

Więcej informacji podamy już wkrótce, dlatego zachęcamy do śledzenia Newslettera oraz naszego profilu na Facebooku.

*Izrael będzie krajem uprawnionym do składania wniosków, pod warunkiem, że umowa pomiędzy UE a Izraelem będzie podpisana do dnia wydania decyzji o przyznaniu dofinansowania


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się