Bruno Schulz Festiwal, Wrocław

Bruno Schulz Festiwal, Wrocław

Wrocław: Rozpoczął się "Bruno Schulz. Festiwal"

Udostępnij

Konferencja naukowa poświęcona literackiemu reportażowi okresu międzywojennego, koncerty oraz spotkania z pisarzami znalazły się w programie festiwalu Brunona Schulza, który w środę rozpoczyna się we Wrocławiu.

To szósta edycja odbywającego się w stolicy Dolnego Śląska festiwalu. Impreza nie jest jedynie poświęcona postaci autora "Sklepów cynamonowych", lecz traktuje Schulza jako symbol łączenia przestrzeni literackiej z innymi dziedzinami sztuki.

Jak poinformowała PAP Kinga Kucharczyk z biura prasowego festiwalu, tegoroczna edycja rozpocznie się od dwudniowej konferencji naukowej poświęconej polskiemu literackiemu reportażowi okresu międzywojennego. Literaturoznawcy i pisarze będą dyskutować o twórczości Melchiora Wańkowicza, Samuela Lejba Schneidermana, Wandy Melcer, Ksawerego Pruszyńskiego, Ireny Krzywickiej i Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego – podała Kucharczyk.

W ramach festiwalu odbędzie się również koncert, na którym wystąpią pisarze i muzycy. Będzie zatem można usłyszeć Mariusza Szczygła z formacją Res Factum, Marcina Świetlickiego z Michałem Wandzilakiem i Maciejem Sadowskim czy Wojciech Waglewskiego z Bartoszem Łęczyckim.

Odbędą się także spotkania z autorami. Z festiwalową publicznością spotka się m.in. Monika Sznajderman, Wioletta Grzegorzewska, Marcin Świetlicki, Tomasz Wiśniewski, Jacek Dukaj, Jerzy Bralczyk, Wojciech Bonowicz czy Zygmunt Miłoszewski.

Odbędzie się również spotkanie z tegorocznymi finalistami Literackiej Nagrody Europy Środkowej "Angelus". Wręczenie nagrody "Angelus" odbędzie się w sobotę, 21 października.

Festiwal Bruno Schulza zakończy się 21 października.


Zobacz program:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się