26. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek,

26. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek,

Wrocławianie chętnie kupują dobre książki na targach!

Udostępnij

 

Cieszy ogromnie zainteresowanie wrocławian książkami! Od samego otwarcia 26. Wrocławskich Targów Dobrych Książek (w czwartek w południe) licznie odwiedzali je zainteresowani, ale tłumy były widoczne zwłaszcza w weekend. Podobnie jak rok temu Targi Dobrych Książek odwiedziło łącznie około 60.000 osób, a wielu wydawców już sobotę zanotowało tak dużą sprzedaż książek, jak rok temu po zakończeniu imprezy w niedzielę.

 

 

Czwartek, 30 listopada, Konferencja prasowa                                                                    Książki nominowane do nagrody Pióro Fredy 2017

W niedzielę 3 grudnia o  godzinie 16:00 zakończyły się 26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia. Cztery targowe dni pełne były interesujących spotkań, warsztatów, rozmów z wydawcami i wrażeń. Mimo komfortowej przestrzeni na płycie głównej Hali Stulecia w sobotę i w niedzielę brakowało miejsca, by swobodnie przejść między stoiskami. Do wielu autorów ustawiały się długie kolejki. Rekordzistą był chyba Adam Wajrak, który swoją najnowszą książkę podpisywał przy stoisku Agory przez ponad trzy godziny. Sporo czasu na złożenie autografów musieli przeznaczyć także Olga Tokarczuk, Marek Krajewski, profesor Jerzy Bralczyk, czy Katarzyna Pakosińska. Michał Zawadka, autor i założyciel wydawnictwa Mind & Dream, pobił natomiast we Wrocławiu wyjątkowy rekord: w jego warsztatach motywacyjnych dla młodzieży wokół książki "Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” udział wzięło 800 młodych czytelników! Nigdy jeszcze autor nie szkolił aż tak dużej grupy młodzieży w jednym miejscu. Ogromnym powodzeniem cieszyła się publikacja nagrodzona w  konkursie "Pióro Fredry 2017" tytułem "Książka Roku", czyli "Nieprzysiadalność. Autobiografia" Marcina Świetlickiego i Rafała Księżyka. Budziła ona duże zainteresowanie czytelników i  była jedną z najlepiej sprzedających się pozycji przy stoisku  Wydawnictwa Literackiego. Hala Stulecia, w której impreza odbyła się już po raz drugi, wyraźnie przyjęła się jako miejsce targów książek. Podobnie jak rok temu 26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek przez cztery dni odwiedziło łącznie około 60.000 osób, a wielu wydawców już sobotę zanotowało tak dużą sprzedaż książek, jak rok temu po zakończeniu imprezy w niedzielę.

                                                     Najbardziej dopisali młodzi czytelnicy, a także młodzież szkolna

W 26. Wrocławskich Targach Dobrych Książek udział wzięło ponad dwustu wystawców  - wydawnictwa książkowe, wydawcy gier planszowych oraz dodatkowo sześćdziesiąt jeden stoisk w strefie designu, sztuki, rękodzieła i projektantów (towarzyszące 1. Targi Wszystkiego Dobrego w kuluarach Hali Stulecia). W literackim święcie we Wrocławiu wzięło udział blisko 170 gości - pisarzy, panelistów i ilustratorów, odbyło się ponad 80 spotkań z publicznością. Targi wspierało swoją pracą i zaangażowaniem pięćdziesięciu wolontariuszy. Wstęp był bezpłatny.                              Marek Krajewski                                              Olga Tokarczuk                                                           Adam Wajrak

                               Popularni pisarze gromadzili wokół siebie grono czytelników spragnionych autografów czy chwili rozmowy

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek już za rok! Tradycyjnie odbędą się przed mikołajkami, w dniach od 29 listopada do 2 grudnia 2018 roku.

Organizatorem Targów Dobrych Książek jest Wrocławki Dom Literatury, www.domliteratury.wroc.pl.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się