Wrocławski Dom Literatury zaprasza na rezydencje literackie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

Wrocławski Dom Literatury zaprasza na rezydencje literackie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

Wrocławski Dom Literatury zaprasza na rezydencje literackie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

Udostępnij

Do 19 maja pisarki i pisarze związani z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem mogą ubiegać się o miesięczny pobyt w Krakowie w ramach projektu „Rezydencje u Szymborskiej”. To już czwarta edycja programu rezydencyjnego realizowanego przez Wrocławski Dom Literatury we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Do tej pory był on skierowany wyłącznie do poetek i poetów, teraz otwiera się również na prozaików.

W poprzednich latach o tę wyjątkową rezydencję w krakowskim mieszkaniu Noblistki mogły ubiegać się poetki i poeci z Dolnego Śląska. Możliwość pracy nad własną twórczością w pokoju Wisławy Szymborskiej do tej pory otrzymali: Mirka Szychowiak, Anna Adamowicz, Agnieszka Kłos, Elżbieta Lipińska, Damian Kowal i Adrian Tujek. W tym roku organizatorzy zdecydowali o rozszerzeniu formuły programu i do udziału w naborze zapraszają również osoby piszące prozę.

Do projektu zgłaszać mogą się wszyscy pełnoletni pisarze i pisarki, którzy mają już za sobą debiut literacki, czyli opublikowali co najmniej jedną książkę (opatrzoną numerem ISBN) – może być to zarówno tom poetycki, jak i proza. Ważne jest również, aby osoby zgłaszające się do konkursu były związane z Dolnym Śląskiem, czy to poprzez miejsce urodzenia, zamieszkania, czy też tematykę podejmowaną w swojej twórczości. Należy także być gotowym do aktywnego uczestnictwa w życiu literackim, w tym w spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych mających miejsce podczas krakowskiej rezydencji. Pobyt rezydencyjny będzie trwał miesiąc i jest przewidziany na sierpień 2024.

Kandydatury można zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy (link poniżej) do 19 maja. Oceniany będzie przede zarówno opis projektu literackiego, nad którym autorka lub autor planują pracować w trakcie pobytu w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej, jak i dotychczasowy dorobek literacki.

Zgłoszenia zostaną ocenione przez komisję, w której zasiądą przedstawiciele i przedstawicielki Wrocławskiego Domu Literatury. Nagrodzona zostanie jedna osoba, a wyniki poznamy na początku czerwca.

Wrocławski Dom Literatury na zgłoszenia czeka  do 19 maja 2024 roku. Do formularza należy załączyć swoją bibliografię, krótki życiorys oraz opis projektu literackiego, który realizowany będzie podczas rezydencji.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://tiny.pl/d91cb

Regulamin, formularz i więcej informacji o projekcie „Rezydencje u Szymborskiej” można znaleźć na stronie www.literatura.wroclaw.pl.

KC / źródło: IP


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się