Wrocławski Niezbędnik Kulturalny

Wrocławski Niezbędnik Kulturalny

Wrocławski Niezbędnik Kulturalny

Udostępnij

Nie straszny był redakcji najkrótszy miesiąc w roku i już od piątku dostępne jest we Wrocławiu marcowe wydanie „Niezbędnika”. Tym razem poza kalendarium ponad 120 wydarzeń w numerze znajdziecie

- rozmowy z organizatorami Wrocławski Kongres Kultury 2020 (20.03) i dyrektorem artystycznym Przegląd Piosenki Aktorskiej (20–29.03)
 
- sylwetkę wszechstronnie uzdolnionego Jurija Andruchowycza (poety, prozaika, tłumacza, muzyka...) z okazji jego 60. urodzin, które świętować będzie w Klubie PROZA (13 i 14.03)
 
- tekst o premierowym spektaklu „Ile żab waży księżyc?” (7.03) we Wrocławski Teatr Lalek, przeglądzie filmowym „Ręce do góry! Bunt w kinie krajów V4” w Muzeum Pana Tadeusza (każdy wtorek marca) i XIII Festiwalu Bajkopisarzy „Piernikowa Chata” w Ośrodek Działań Twórczych Światowid (27 i 28.03)
 
- artykuł o kobietach wybitnych, niezłomnych i odważnych, które zapisały się na kartach historii Wrocławia

-  felieton malarki Darii Pietryki, której jedna z prac zdobi okładkę marcowego numeru, a resztę można zobaczyć na wystawie w Galeria M (od 13.03)
 
- nową rubrykę (!) autora bloga i fanpage'a Tajemniczy Wrocław, w której co drugi numer „Niezbędnika” będziemy mogli zobaczyć fotostory bazujące na pokolorowanej fotografii z czasów (przed)wojennych
 
- i stałe sekcje magazynu, w których kulturalnie polecają aktorka i wokalistka Emose Uhunmwangho oraz reżyser filmowy Piotr Bartos, a wyczekiwanymi marcowymi premierami jest płyta „Highlight” Skalpela i film Lecha Majewskiego „Dolina Bogów” kręcony w dolnośląskich zamkach.
Też uważacie, że marzec kulturalnie zapowiada się znakomicie?


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się