Wydawcy prasy apelują o zerową stawkę Vat na gazety

Wydawcy prasy apelują o zerową stawkę Vat na gazety

Wydawcy prasy apelują o zerową stawkę Vat na gazety

Udostępnij

Izba Wydawców Prasy wraz z Polską Izbą Książki zaapelowały do Ministerstwa Finansów o wprowadzenie zerowej stawki VAT na książki, gazety i czasopisma.

„W piśmie skierowanym do pani minister Magdaleny Rzeczkowskiej obydwie organizacje zwróciły uwagę na wciąż rosnące koszty produkcji prasy i książek, prowadzące do wysokiego wzrostu ich cen, a w konsekwencji do ograniczenia dostępności i do spadku – już obecnie bardzo niskiego – poziomu czytelnictwa” – informuje IWP w komunikacie.

Według wydawców wysokie koszty druku i utrzymania przełożą się również na sytuację ekonomiczną przedsiębiorstw związanych z branżą wydawniczą i mogą grozić upadkiem wielu wydawców, księgarń, zamknięciem tytułów prasowych, upadkiem sieci dystrybucyjnych, utratą pracy przez pracowników wydawnictw, dziennikarzy i pracowników przedsiębiorstw związanych z dystrybucją książek i prasy.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się