Wydawnictwo MAC Edukacja z pomocą dla zdalnej edukacji

Wydawnictwo MAC Edukacja z pomocą dla zdalnej edukacji

Wydawnictwo MAC Edukacja z pomocą dla zdalnej edukacji

Udostępnij

Ponad 1800 animowanych modeli 3D, filmy edukacyjne, zdjęcia, gotowe zadania i ćwiczenia interaktywne udostępnia od dzisiaj bezpłatnie wydawnictwo MAC Edukacja w odpowiedzi na potrzeby uczniów i nauczycieli przebywających w domach. Dostęp do biblioteki wart rocznie 929 zł wydawnictwo zdecydowało się udostępnić od dzisiaj do końca kwietnia. To jeden z przykładów serii działań, które podjęło wydawnictwo wspierające nauczycieli i uczniów już od ponad 30 lat.

Wyobraźmy sobie lekcję z anatomii człowieka czy budowy ucha, wystarczy wtedy oprzeć się na lekcji w podręczniku, a następnie pogłębić wiedzę w atrakcyjny sposób poprzez animacje i grafiki 3D, eksperymentując i uczyć się poprzez zabawę. Dzięki udostępnionym dzisiaj przez MAC Edukacja zasobom to możliwe również w domu. Aby otrzymać bezpłatny dostęp do bogatej biblioteki wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.mac.pl/publikacje

W tym wyjątkowym okresie wspólnie dbamy o to, aby edukacja trwała nadal – mówi Grzegorz Kowalski, prezes wydawnictwa MAC Edukacja, należącego do Grupy MAC S.A. – Aby ułatwić zdobywanie wiedzy i sprawić, aby była ona atrakcyjna, angażująca również w warunkach domowych, podjęliśmy w wydawnictwie MAC Edukacja decyzję o udostępnieniu bezpłatnie bogatej biblioteki zasobów interaktywnych Mozabook – nauczycielom, rodzicom, uczniom. Było to możliwe dzięki współpracy z węgierską firmą Mozaik.

Mozabook to m.in. ponad aż 1800 animowanych modeli 3D, wiele scen pozwala uczniom na wirtualny spacer. Nauczyciele i uczniowie mogą tworzyć swoje prezentacje i wzbogacać je dostępnymi w mediatece interaktywnymi plikami 3D, filmami edukacyjnymi, zdjęciami, gotowymi zadaniami lub własnymi plikami. MozaBook dostępny w ofercie MAC Edukacja to bogactwo zasobów nauczania, takich jak: aplikacje tematyczne, gry i modele 3D, obejmujących wszystkie przedmioty – od zerówki po klasy maturalne, przykuwających uwagę uczniów i ułatwiających zrozumienie treści nauczania. Z oprogramowania można korzystać również na tabletach z systemem IOS i Android oraz laptopach z systemem Windows.

Mamy nadzieję, że udostępnione bezpłatnie bogate zasoby sprawią, że nauka sprawi wiele radości, a poprzez zabawę wprowadzi uczniów w świat edukacji, bez względu na to, gdzie obecnie się znajdują – mówi Maria Zdziech z wydawnictwa MAC Edukacja, która codziennie w grupie @ktywni w serwisie Facebook udziela porad nauczycielom, jak korzystać z zasobów internetowych i efektywnie prowadzić lekcje on-line.

Dołącz do licznej grupy @ktywni na Facebooku – publikujemy tam porady, jak korzystać z interaktywnych zasobów https://www.facebook.com/groups/MacAktywni/

Zespół wydawnictwa udostępnił również na swojej stronie podręczniki i ćwiczenia MAC Edukacja w wersji cyfrowej, dzięki czemu nauczyciele i uczniowie mogą mieć swobodny dostęp do materiałów w tym wyjątkowym okresie.

O kolejnych działaniach pn. „Edukacja trwa nadal” wydawnictwo informuje na stronie www.mac.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się