XIII ogólnopolski konkurs translatorski z literatur niemieckojęzycznych

XIII ogólnopolski konkurs translatorski z literatur niemieckojęzycznych

XIII ogólnopolski konkurs translatorski z literatur niemieckojęzycznych

Udostępnij

Organizatorami XIII ogólnopolskiego konkursu translatorskiego z literatur niemieckojęzycznych: austriackiej i szwajcarskiej są Dom Literatury w Łodzi we współpracy z Oddziałem Łódzkim Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Ambasadą Szwajcarii w Polsce oraz Austriackim Forum Kultury w Warszawie.

Konkurs jest adresowany do adeptów sztuki translatorskiej, którzy nie posiadają w dorobku samodzielnej przekładowej publikacji książkowej z zakresu literatury pięknej o objętości większej niż jeden arkusz wydawniczy.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przetłumaczyć na język polski dwa teksty prozatorskie autorów z Austrii i Szwajcarii:

1) Bettina Balàka, Die Tauben von Brünn

2) Matthias Zschokke, Ein neuer Nachbar

Prace konkursowe należy sporządzić w postaci pliku .rtf, .doc lub .docx w formacie A4 (rozmiar czcionki 12, interlinia 1,5) i przesłać do 8 listopada 2020 roku na adres e-mail: a.ch@gmail.com.

Do przekładów należy dołączyć zwięzły opis problemów, jakich nastręczały tłumaczone teksty (maksymalnie 1800 znaków ze spacjami).

Regulamin Konkursu TUTAJ

Laureaci konkursu otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe, a także zaproszenie do udziału w bezpłatnych dwudniowych warsztatach translatorskich, które poprowadzi przewodnicząca jury konkursu Sława Lisiecka.

[źródło: wirtualnywydawca.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się