Z książką bez biletu na Europejską Noc Literatury - już w sobotę!

Z książką bez biletu na Europejską Noc Literatury - już w sobotę!

Z książką bez biletu na Europejską Noc Literatury - już w sobotę!

Udostępnij

Już w tę sobotę Strefa Kultury Wrocław zaprasza na Karłowice na 10. odsłonę Europejskiej Nocy Literatury. Mamy wiadomość dla wszystkich, którzy na miejsce wydarzenia postanowią przyjechać komunikacją miejską – będą to mogli zrobić zupełnie za darmo! Wrocławscy kierowcy powinni się przygotować na zmiany w organizacji ruchu: karłowicki rynek 21 sierpnia sierpnia zamieni w literacką strefę relaksu.

Tegoroczna odsłona Europejskiej Nocy Literatury odbędzie się 21 sierpnia na Karłowicach. Jej kuratorką jest pisarka i dziennikarka Anna Dziewit-Meller, a przygotowanemu przez nią programowi przyświecać będzie hasło: „Po stronie kobiet”. Fragmenty dziesięciu wybranych przez Dziewit-Meller pozycji literackich odczytane zostaną dziesięciokrotnie – co 30 minut między godziną 18:00 a 22:30 – przez dziesięć wybitnych postaci polskiej kultury (m.in. Katarzyna Herman, Janusz Chabior, Zofia Wichłacz, Andrzej Chyra) w dziesięciu lokalizacjach zielonego osiedla na północy Wrocławia.

Na Europejską Noc Literatury warto wybrać się tramwajem, autobusem czy nawet pociągiem. Wszyscy miłośnicy literatury wybierający się na wydarzenie pojazdami miejskiej komunikacji zbiorowej, mogą spokojnie oddać się lekturze i nie kasować biletu – z okazji ENL-u, każdy, kto w komunikacji miejskiej będzie miał przy sobie książkę lub czytnik e-booków, będzie mógł skorzystać z darmowego przejazdu. W obchody literackiego święta włączyli się wszyscy wrocławscy przewoźnicy: MPK Wrocław, Dolnośląskie Linie Autobusowe, Koleje Dolnośląskie, Przewozy Regionalne i A21 sp. z o.o.

Zwiastun Europejskiej Nocy Literatury 2021: LINK

21 sierpnia samochód warto zostawić w garażu także dlatego, że na Karłowicach zaplanowano zmiany w organizacji ruchu kołowego. Malowniczy karłowicki rynek, czyli plac Józefa Piłsudskiego, który zazwyczaj wykorzystywany jest głównie jako parking, tego dnia zamknięty będzie dla ruchu i wyłączona będzie możliwość parkowania w jego obrębie. Doświadczymy go w zupełnie niecodziennej formie: zorganizowane zostanie na nim nie tylko jedno z czytań (Joanna Trzepiecińska zinterpretuje tu „Macochę” czeskiej pisarki Petry Hůlovej), ale i literacka strefa relaksu, w której będzie można m.in. skorzystać z oferty mobilnej księgarni lub jednego z kilku punktów garstronomicznych albo po prostu odpocząć chwilę i zaplanować dalszą trasę przez Europejską Noc Literatury. Między 19:00 a 21:00 na placu stanie też SZCZEPCIObus – mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19.

  

Udział w Europejskiej Nocy Literatury jest bezpłatny. Przedstawicielom mediów przysługują akredytacje prasowe, które dają pierwszeństwo wejścia do miejsc czytań – akredytacje wydawane będą w biurze prasowym przy pl. J. Piłsudskiego na podstawie wcześniejszego zgłoszenia mailowego lub okazania legitymacji dziennikarskiej w dniu wydarzenia.

Więcej informacji na temat nadchodzącej edycji ENL-u na stronie NocLiteratury.pl oraz na Facebooku: facebook.com/ENLWroclaw

   


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się