Ogólnopolska Izba Księgarń
Zacznij Nowy Rok z Big Book Cafe!

Zacznij Nowy Rok z Big Book Cafe!

Zacznij Nowy Rok z Big Book Cafe!

Udostępnij

W styczniu Big Book Cafe leczy dźwiękami najsłynniejszego sanatorium w dziejach literatury, urządza wieczory wspomnień i poetyckie wyprawy w świat słowa, zaopatruje w książki za grosze i zagląda do szeleszczącej prasy z różnych zakątków rzeczywistości.

W Nowym Roku w Big Book Cafe pojawią się nowe cykle wydarzeń. Od stycznia w repertuarze zagości nowa seria spotkań - „Krótka piłka” - związanych z poezją i małymi formami tekstu. W piątkowe wieczory o 19.00 będą się odbywać kameralne, bezpośrednie spotkania z autorami wierszy, sentencji, opowiadań czy mikroesejów. W czasie nadmiaru zdarzeń nowe centrum literackie zaprasza na minimalistyczne sesje ze słowem czytanym i obrazem. Cykl otworzy 19 stycznia poetka Katarzyna Michalak – „Zima to nie żarty“, a 26 stycznia Rozmowę poetycką zaprezentują dwaj malarze piszący wiersze: Andrzej Bielawski oraz Ryszard Grzyb. Wstęp jest wolny.

Nowy Rok to także nowe kejsy, dedlajny i asapy. W Mordorze, czyli biurowym zagłębiu na Mokotowie, już od pierwszych dni stycznia praca wre i zapełnia tabelki excela. O życiu w pępku świata korpoludków w cyklu spotkań „Kierunek Mokotów” opowiedzą Sisi Lohman z redakcji Głos Mordoru i Rafał Ferber, założyciel popularnego profilu FB Mordor Na Domaniewskiej. Będzie i poważnie, i śmiesznie. Więcej o świecie szklanych wieżowców 9 stycznia o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Wszystkich zabieganych i zestresowanych pracusiów odpręży „Zimowe sanatorium literackie”, podczas którego nastąpi leczenie dźwiękiem. Kuracjusze wysłuchają pięciu fragmentów powieści "Czarodziejskiej góry" Tomasza Manna, będą mieli do wyboru pięć nastrojów i kuracji. Słuchowisko muzyczne wzbogacą wizualizacje, które ukoją i przywrócą dobry nastrój. W roli głównej Przemysław Bluszcz – jako demoniczny doktor Behrens, zagubiony w czasie Hans Castorp i osłabiony Joachim Ziemssen. Ucieczka od codzienności w sobotę, 20 stycznia o 19:00. Uwaga, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy:  tel. 790 606 875, kawiarnia@bigbookcafe.pl

Fanów literatury, filmu i sportu zainteresuje wieczór wspomnień o wyjątkowym bokserze Jerzym Kuleju. Dwukrotny mistrz olimpijski walczył na ringu, ale przez całe życie zmagał się także z własnymi demonami. Sportowe zwycięstwa przeplatały się z problemami alkoholowymi. We wtorek, 16 stycznia o 19:00 o życiu pełnym sukcesów i klęsk opowie syn mistrza - Waldemar Kulej. Przeczyta fragmenty biografii „Jerzy Kulej. W cieniu podium” spisanej na podstawie jego wspomnień przez Piotra Szaramę. Rozmowie towarzyszyła będzie projekcja filmu dokumentalnego „Opowieść sentymentalna. Jerzy Kulej” w reżyserii Artura Szulca.

W każdą niedzielę o 11:00 Big Book Cafe zaprasza na autorskie przeglądy gazet z różnych zakątków świata. Śniadaniom z prasą towarzyszy wegetariański bufet serwowany od 10:00 do 12:00. Wieści z pierwszych stron w styczniu zaprezentują Łukasz Kamiński, który zapowie najważniejsze muzyczne wydarzenia 2018 roku, Dorota Warkomska z którą podsumujemy rok z Donaldem Trumpem, Barbara Włodarczyk przyjrzy się wieściom ze Wschodu, a Zygmunt Borawski opowie, jak czytać przestrzeń.

Wszystkich książkoholików oraz tych, którzy wśród postanowień noworocznych postawili sobie za cel czytać więcej, zaopatrzymy w najlepszą literaturę z drugiej ręki. Duży Kiermasz książki zapewni książki na cały rok! Kupione za grosze tomy wspomogą szóstą edycje międzynarodowego Big Book Festival. Domowe zasoby literackie uzupełniamy w sobotę, 27 stycznia od 10:00 do 18:00.

Zapraszamy do odwiedzania naszego Big Book Cafe i udziału w wydarzeniach. 

Pełny repertuar znajduje się na stronie: http://bigbookcafe.pl/repertuar/


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się