Stara Szkoła
Zaczytana Ławka

Zaczytana Ławka

„Zaczytana Ławka” na Bulwarach Wiślanych

Udostępnij

W najbliższą sobotę, 12 sierpnia, zostanie uroczyście odsłonięta – kolejna już w Warszawie – „Zaczytana Ławka”. Nowa ławka, ręcznie malowana przez Laurę La Wasilewską, inspirowana obrazem „Dziwny ogród” Józefa Mehoffera, tym razem stanie na Bulwarach Wiślanych, na wysokości Centrum Nauki Kopernik.

Podczas uroczystości malarka wraz z aktorką Julią Pogrebińską przeczytają bajki dla najmłodszych, którzy będą mogli obejrzeć również teatr kukiełkowy, uczestniczyć w spektaklu baniek mydalnych i wziąć udział w innych atrakcjach.

Ławeczki literackie w Warszawie to pomysł Fundacji Zaczytani.org, która w ten sposób chce promować literaturę nie tylko wśród mieszkańców stolicy, ale też wśród odwiedzających miasto turystów.

Ławeczki mają kształt książek i zdobią je motywy nawiązujące do klasyki literatury, bajek i baśni. Stanęły już m.in. przy Bibliotece Narodowej, przy Pałacu Kultury i Nauki, w Parku Skaryszewskim. Przygotowywane są kolejne lokalizacje.

Podstawową misją Fundacji jest wsparcie dzieci i młodzieży oraz dorosłych przebywających w szpitalach (tworzenie bibliotek dla pacjentów) oraz promowanie czytelnictwa. Więcej na zaczytani.org


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się