Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

ZAiKS - jednym głosem o prawach autorskich

Udostępnij

Dwudniowe spotkanie C, Writers & Directors Worldwide, statutowego organu doradczego CISAC wykazało jednomyślność twórców dzieł dramatycznych, literackich i audiowizualnych z całego świata.

W weneckich obradach wzięło udział kilkudziesięciu reprezentantów stowarzyszeń z pięciu kontynentów, w tym przedstawicieli organizacji z Afryki, Indii i Ameryki Łacińskiej. Małgorzata Semil-Jakubowicz, która brała udział w obradach z ramienia ZAiKS-u, określiła je jako jedne z najlepszych, w jakich brała dotąd udział. „Wyraźne jest poczucie związku, łączących nas spraw, planujemy wspólne działania – to dobry okres, sprzyjający rozpoczęciu wielu ważnych akcji”. Dyrektor generalny CISAC, Gadi Oron, również wzywał do solidarności twórców: „Rynek się zmienia, stoimy przed globalnymi wyzwaniami , bo serwisy sieciowe oplatają cały glob, dlatego też musimy znaleźć rozwiązania na skalę światową”.

W nowo wybranym 9-osobowym zarządzie W&DW zasiadają Małgorzata Semil-Jakubowicz (ZAiKS) i Jacek Bromski (SFP). Przewodniczącym został Horacio Maldonado, argentyński reżyser i scenarzysta reprezentujący dwa stowarzyszenia: DAC i ADAL.

Film dokumentujący obrady znaleźć można pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=-9DnelW_4yg#action=share

Więcej informacji http://www.cisac.org/Newsroom/Articles/New-Writers-Directors-Worldwide-campaign-film-shows-creators-speaking-globally-with-one-voice


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się