Rok Josepha Conrada-Korzeniowskiego

Rok Josepha Conrada-Korzeniowskiego

Zakończenie Roku Josepha Conrada-Korzeniowskiego

Udostępnij

12 grudnia w Teatrze Syrena w Warszawie odbędzie się Gala wieńcząca obchody trwającego Roku Josepha Conrada-Korzeniowskiego, ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w przekonaniu o szczególnym znaczeniu twórczości i osobowości pisarza.

Ustanowienie roku 2017 Rokiem Josepha Conrada-Korzeniowskiego jest formą uczczenia 160-lecia urodzin pisarza, autora takich powieści jak m.in. „Jądro ciemności”, „Lord Jim”, „Smuga cienia” czy „Tajny agent”. Rocznica urodzin artysty przypada 3 grudnia 2017 roku.

Do widowiska, które odbędzie się 12 grudnia o godz. 19.00 w Teatrze Syrena, zaproszeni zostali młodzi, znakomici polscy wykonawcy. Przygotowali oni nowe piosenki inspirowane twórczością Josepha Conrada. Młodzi piosenkarze przekształcili prozę Conrada w formę poetycką, co jest dosyć nowatorskim pomysłem. Związana z tym zmienność perspektyw i punktów widzenia pokaże gościom wieczoru najważniejsze tematy twórczości Josepha Conrada, przefiltrowane przez wrażliwość młodych artystów. W koncercie udział wezmą: Bovska, Daria Zawiałow, Leski, Skubas, Natalia Sikora, Bisz/Radex, Patrick the Pan, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Kasia Stankiewicz, Limboski czy Babu Król. Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band, pod kierownictwem Dariusza Łapińskiego

Instytut Książki – główny koordynator obchodów Roku Conrada – był zarazem operatorem uruchomionego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego specjalnego programu Conrad 2017, którego celem była promocja dorobku twórczego i postaci Josepha Conrada Korzeniowskiego oraz działania na rzecz upowszechnienia świadomości o jego związkach a z Polską. Miało to przyczynić się do zwiększenia wiedzy o Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej na świecie.

Poszczególne akcje i wydarzenia organizowane w całej Polsce obejmowały różnorodne dziedziny sztuki i kultury, wykorzystując atrakcyjne metody promocji i edukacji. Ponadto, dzięki zaangażowaniu licznych instytucji i ośrodków kultury, wiele inicjatyw związanych z Rokiem Conrada, poszerzyło oficjalny program rocznicowych imprez o wystawy, projekcje filmowe, przedstawienia, koncerty, seminaria i wydane publikacje.

Zachęcamy do obejrzenia rozmów z muzykami o twórczości Conrada:

Kasia Stankiewicz - Joseph Conrad-Korzeniowski

Skubas - Joseph Conrad-Korzeniowski


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się