Zakończono przyjmowanie zgłoszeń do XIV Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Zakończono przyjmowanie zgłoszeń do XIV Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Zakończono przyjmowanie zgłoszeń do XIV Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Udostępnij

Przez dwa miesiące wydawcy, księgarze, bibliotekarze i czytelnicy zgłaszali swoje ulubione tytuły z 2020 roku. Internetowy formularz został wypełniony ponad 1200 razy. Teraz jurorzy wybiorą 12 książek, które otrzymają nominacje do nagrody – po trzy w każdej z kategorii: proza, poezja, literatura dziecięca (tekst i ilustracje) oraz książki o tematyce warszawskiej (do tej pory “edycja warszawska”), a następnie wyłonią laureatów. Jury wybierze też, jak co roku, warszawskiego twórcę lub twórczynię.

W związku z upływem kadencji, od tego roku jury Nagrody będzie pracować w nowym składzie. Na jego czele staje Justyna Sobolewska, krytyczka literacka i dziennikarka „Polityki”. Razem z nią na 3-letnią kadencję Prezydent powołał również: redaktora „Dwutygodnika” Macieja Jakubowiaka (sekretarz jury), Elizę Kącką – znawczynię poezji, adiunktkę na Wydziale Polonistyki UW, Jarosława Klejnockiego, poetę, pisarza i dyrektora Muzeum Literatury w Warszawie, praktykującą polonistkę Annę Kramek-Klicką, tłumaczkę z języka rosyjskiego Agnieszkę Sowińską oraz literaturoznawczynię Karolinę Szymaniak.

Zgodnie z regulaminem Nagrody czterech członków z własnej inicjatywy powołuje Prezydent, trzy osoby wskazuje w uchwale Rada m.st. Warszawy. Skład jury dobrano tak, aby znaleźli się w nim specjaliści/specjalistki od każdej kategorii, w której przyznawana jest Nagroda.

Nagroda Literacka m. st. Warszawy w obecnej formie przyznawana jest od 2008 roku.

[źródło: wirtualnywydawca.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się