Zakończyły się XXIII Targi Wydawców Katolickich

Zakończyły się XXIII Targi Wydawców Katolickich

Zakończyły się XXIII Targi Wydawców Katolickich

Udostępnij

Spotkania czytelników z autorami i wydawcami, a przede wszystkim ciekawymi książkami o tematyce religijnej i historycznej wypełniły mury Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W niedzielę zakończyły się XXIII Targi Wydawców Katolickich.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 impreza powróciła do Lublina. Swoją ofertę publikacji z zakresu duchowości, historii Polski i Kościoła czy literatury dla dzieci i młodzieży zaprezentowało 20 oficyn z Kielc, Sandomierza, Warszawy i oczywiście Lublina.

– Cieszę się ze sposobu, w jaki przywitali nas czytelnicy. Przyznam, że myślimy już o kolejnej edycji targów. Bardzo chciałabym, aby nasza impreza otworzyła się jeszcze mocniej na czytelniczą społeczność miasta i regionu. Mamy kilka pomysłów, które będziemy chcieli wdrożyć w kolejnych miesiącach, tak aby zachęcić jeszcze większe grono wydawnictw książki o tematyce religijnej do przyjazdu do Lublina, przez co targi stały się dużo bardziej atrakcyjne dla odwiedzających –  relacjonuje ks. Roman Szpakowski sdb, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich i dyrektor Targów.

XXIII Targi Wydawców Katolickich w Lublinie były finałowym akcentem stacjonarnym w ramach zadania „Ogólnopolskie Targi Wydawców Katolickich (Święto Dobrej Książki) 2022”, realizowanego przez SWK w ramach Programu MKiDN „Promocja czytelnictwa” 2022.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się