Zamyka się księgarnia Pegaz w Piotrkowie

Zamyka się księgarnia Pegaz w Piotrkowie

Zamyka się księgarnia Pegaz w Piotrkowie

Udostępnij

Tylko do końca czerwca czynna będzie księgarnia Pegaz, która funkcjonuje od 30 lat przy Rynku Trybunalskim 2 w Piotrkowie Trybunalskim, a wcześniej mieściła się w kamienicy przy ul. Słowackiego 20. Janina Rucińska prowadzi ją od 50 lat.

“Po obiekcie na rogu Słowackiego i pl. Kościuszki, to kolejna księgarnia (nie mylić ze sklepem z książkami!), która znika z mapy miasta i przechodzi do historii. Działać ma tylko do końca czerwca” – informuje portal Piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl

Wśród powodów planowanego zamknięcia księgarni, właścicielka wymienia postęp technologiczny i związaną z nim konieczność zakupu nowej kasy fiskalnej oraz komputera. “Nie nadążam już za tym wszystkim, nie chcę dłużej inwestować” – tłumaczy pani Janina.

” Coś się zaczyna i coś się kończy. Nikt nie jest skazany na to, żeby umrzeć w miejscu pracy” – dodaje.

Z polskiej mapy księgarń znika kolejna księgarnia, a tymczasem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu wciąż – od ponad roku od zapowiedzi – nie opracowało programu wsparcia.

Jak czytamy na stronie resortu: “W MKDNiS dobiegają końca prace nad programem, którego celem byłoby wsparcie małych niezależnych księgarń nie tylko kluczowego jako elementu rynku książki, ale także z uwagi na ich kulturotwórczy charakter i uzupełniającą względem bibliotek rolę w zapewnianiu dostępu do kultury literackiej. Szczegółowe założenia programu, który stanowić ma również pomoc w obecnej trudnej sytuacji epidemicznej, są w trakcie uzgadniania”.

 
Autor: ET, fot. Google Maps

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się