Zapowiedź REBIS-u: "Malowane henną" Alki Joshi

Zapowiedź REBIS-u: "Malowane henną" Alki Joshi

Zapowiedź REBIS-u: "Malowane henną" Alki Joshi. Książka, która zachwyciła samą Reese Witherspoon!

Udostępnij

Już 5 maja do księgarń trafi „Malowane henną” Alki Joshi. Książka, która zachwyciła samą Reese Witherspoon!  Ta fascynująca opowieść o zmaganiach kobiety, która pragnie realizować własne cele w społeczeństwie oscylującym między tradycją a nowoczesnością szybko stała się  bestsellerem NEW YORK TIMES’a  i sprzedała w ponad 250 000 egz. Prawa do jej wydania sprzedano do 24 krajów.

Fascynująca opowieść o zmaganiach kobiety, która pragnie realizować własne cele w społeczeństwie oscylującym między tradycją a nowoczesnością.

Po ucieczce od męża i od życia w zapadłej wsi Lakszmi pokonuje drogę, która ostatecznie doprowadzi ją do Dźajpuru, rozedrganego kolorami i dźwiękami Różowego Miasta, i do pozycji wybitnej hennistki.

Jako słynąca z niepowtarzalnych wzorów rozchwytywana artystka i powierniczka kobiet z najwyższych kast poznaje ich najgłębiej skrywane tajemnice, lecz nikomu nie może zdradzić swojej… Zawiść i plotki mogłyby zniszczyć jej reputację i unicestwić marzenie o niezależności.

Ekscytujący bohaterowie, działająca na wyobraźnię symbolika i soczysty styl tej powieści otwierają przed nami drzwi do świata zarazem barwnego, pasjonującego i okrutnego. Ta historia jest tak sugestywna, że pozwala poczuć chłodny dotyk henny na skórze, słodycz kardamonowych rabri na języku i aromat egzotycznych olejków w powietrzu.

Opinie o książce:

Joshi po mistrzowsku równoważy pragnienie samopoznania z potrzebą rodzinnej miłości. - Publishers Weekly

Barwna i pełna smaków i wzorów powieść Malowane henną jest niezwykłym spojrzeniem na kulturę Indii. - recenzja Bookpage

Świat tak barwny, pełen świateł i dźwięków, tak bogaty w upajające zapachy i obrazy Indii, że chciałoby się zamieszkać na stronach tej powieści. - Janis Cooke Newman, autorka A Master Plan for Rescue

Kilka słów o autorce:

Alka Joshi ukończyła Stanford University i California College of the Arts. Jest copywriterką, doradczynią marketingową i ilustratorką. Urodziła się w Indiach, w Radźasthanie. Kiedy miała dziewięć lat, jej rodzina przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Obecnie wraz z mężem i dwoma niesfornymi psiakami mieszka na półwyspie Monterey w Kalifornii. Malowane henną jest jej pierwszą powieścią, już przełożoną na dwadzieścia trzy języki. Trwają przygotowania do adaptacji telewizyjnej z udziałem Freidy Pinto. Wkrótce ukaże się kontynuacja tej powieści – The Secret Keeper of Jaipur. Photo by: (© Garry Bailey)


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się