7. Nadmorski Plener Czytelniczy, Gdynia, 10-12 sierpnia 2018 r.

7. Nadmorski Plener Czytelniczy, Gdynia, 10-12 sierpnia 2018 r.

Zapraszamy na 7. Nadmorski Plener Czytelniczy, Gdynia, 10-12 sierpnia 2018 r.!

Udostępnij

 

Zapraszamy na wakacyjne spotkania z pisarzami i dobrą literaturą! Już po raz siódmy we współpracy z włodarzami Gdyni organizujemy Nadmorski Plener Czytelniczy. W programie spotkania z lubianymi i znanymi autorami, bogata oferta książek przygotowana przez blisko 70 wydawnictw oraz liczne atrakcje dla całych rodzin.

Zapraszamy od 10 do 12 sierpnia!

 

 

Spotkania z pisarzami

Nadmorski Plener Czytelniczy organizujemy z myślą o tych, którzy lubią czytać i tych, którzy po książki sięgają okazjonalnie. To wydarzenie otwarte, łączące elementy kiermaszu książki z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. W lubianym i atrakcyjnym miejscu, na Bulwarze Nadmorskim, czekamy na mieszkańców Trójmiasta oraz turystów. W tym roku jak zwykle wyjątkową atmosferę tworzyć będą nasi stali goście: Hanna Bakuła, Barbara Kosmowska, Marek Przybylik i Stefan Szczepłek. W Gdyni pojawią się także: prof. Jerzy Bralczyk, Michał Witkowski, Małgorzata Kalicińska, Jakub Małecki, Sylwia Kubryńska, Nina Majewska-Brown, Małgorzata Warda, Anna Karpińska i Iwona Kienzler.

W roku obchodów stulecia niepodległości ważnym punktem programu Pleneru będzie dyskusja o samorządności oraz ważnych aspektach kultury i gospodarki z udziałem prof. Michała Kleibera, prof. Jerzego Bralczyka, prof. Krystyny Skarżyńskiej, Bogdana Szymanika oraz Stefana Szczepłka. Będzie to spotkanie wokół albumu „Polska 100 lat”, wydanego dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wakacje to dobry czas na relaks z książką, na Plenerze nie może więc zabraknąć atrakcji dla miłośników jednego z najbardziej lubianych gatunków literackich - kryminału. Mariusz Czubaj, znany i popularny autor, dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru: w 2009 r. za powieść „21:37” oraz w 2017 r. za powieść „R.I.P.” opowie o swojej najnowszej książce „Dziewczynka z zapalniczką”. Ryszard Ćwirlej, twórca reprezentujący podgatunek kryminalny określany mianem „powieści neomilicyjnej” oraz autor serii z Antonim Fischerem, laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru w roku 2017, który w roku 2018 za powieść „Tylko umarli wiedzą” otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru i Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru, zdradzi skąd jego zamiłowanie do pisania kryminałów z historią w tle. Na Plenerze pojawi się także Marta Guzowska, ale tym razem jako autorka serii detektywistycznej o śledczych z Tajemniczej 5, książek dla młodych odbiorców.

Zapraszamy także na rozmowę Artura Górskiego z Jankiem Fabiańczykiem, czyli spotkanie wokół książki „Majami. Zły pies”. Z Jankiem Fabiańczykiem, pierwowzorem słynnego Majamiego z „Pitbulla” Patryka Vegi, najsłynniejszym polskim policyjnym przykrywkowcem porozmawia Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor m.in. bestsellerowych rozmów: „Masa o kobietach polskiej mafii” i „Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz”.

Wśród gości Pleneru będzie kpt. Krzysztof Baranowski, a spotkanie z nim będzie dotyczyło książki „Spowiedź kapitana”, w której żeglarz, dziennikarz, legendarny kapitan, twórca „Szkoły pod Żaglami” po raz pierwszy opowiada o całym swoim życiu.

Przed nami także wiele innych ciekawych spotkań m.in.: z Pauliną Mechło i Anetą Rostkowską-Gerlach wokół książki „Cel. Odkryj, określ, osiągnij!” i Kariną Sęp, która opowie o swojej najnowszej książce „Twoja mapa marzeń. Przewodnik dobrego i mądrego życia”.

Zapraszamy także na panel o literaturze historycznej z twórcami książek fantastycznych i powieści historycznych, którzy przeniosą nas w świat historii alternatywnej oraz adaptacji historycznych. W spotkaniu udział wezmą: Arkady Saulski, Rafał Dębski i Dariusz Domagalski.

Spotkania z autorami poprowadzą Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Piotr Dobrołęcki, a także Marek Przybylik.

Rozmowy z pisarzami będą się odbywały na plenerowej scenie przy Bulwarze Nadmorskim, a także w Gdyńskiej Szkole Filmowej.


Pełny program: http://www.muratorexpo.pl/targi/nadmorski-plener-czytelniczy/program/

 

Dobre książki w dobrych cenach, nowości i bestsellery

Na gdyńskim bulwarze pojawi się blisko 70 wydawnictw m.in.: AGORA, Akapit-Press, Bellona, Burda Książki, CLAROSCURO, Czwarta Strona, DEBIT, Druga Noga, Gdański Dom Wydawniczy, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Grupa Helion, Książkowe Klimaty, Magia Słowa, Media Rodzina, Muchomor, Multico Oficyna Wydawnicza, National Geographic, Nasza Księgarnia, Poławiacze Pereł, Prószyński i S-ka, Publicat S.A., REBIS Dom Wydawniczy – Poznań, Sonia Draga, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK, Świat Książki, Uroboros, W.A.B., Widnokrąg, Wilga, Wydawnictwo MG, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo SQN. Swoje wybrane książki zaprezentują także: Edipresse Książki oraz MUZA. Bogata oferta wydawców uzupełniona zostanie przez księgarnię BookBook, która zadba o to, by każdy znalazł na Plenerze swoje wymarzone książki. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

Lista wystawców: http://www.muratorexpo.pl/targi/nadmorski-plener-czytelniczy/wystawcy/

 

Nagroda Literacka GDYNIA 2018

Podczas oficjalnego otwarcia siódmego Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego ogłoszony zostanie program festiwalu Miasto Słowa, który towarzyszy tegorocznej Nagrodzie Literackiej Gdynia. Natomiast już w sobotę zapraszamy na spotkanie z Michałem Witkowskim, pierwszym laureatem Kostki Literackiej w kategorii proza.

Miasto Słowa / Nagroda Literacka GDYNIA 2018 odbędą się w dniach 27 sierpnia - 2 września. Szczegółowy program na: www.nagrodaliterackagdynia.pl

Wszystkich zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia szczególnie polecamy wizytę w kawiarni Nagrody. Można się tam będzie zapoznać z publikacjami dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych.

 

Atrakcje dla dzieci i młodzieży

Jak co roku, przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy na spotkania z lubianymi autorami, wśród nich m.in. Barbara Kosmowska, Marta Guzowska oraz Bartosz Kwiecień, finalista programu MasterChef Junior III. Na najmłodszych i tych nieco starszych czekają także m.in.: spotkanie oraz warsztaty wokół książki o kocie Antonim w Muzeum Miasta Gdyni, a na scenie Pleneru warsztaty z ilustrowania bajek, rodzinne czytanie organizowane przez Fundację Miasto Słów oraz warsztaty z języka angielskiego przygotowane przez wydawnictwo Preston Publishing. Organizatorzy Nagrody Literackiej Gdynia oraz pracownicy Miejskiej Biblioteki w Gdyni zapraszają na literackie (i nie tylko) atrakcje przeznaczone dla całych rodzin, w programie m.in.: warsztaty z kreatywnego tworzenia książek, warsztaty origami, literacka fotobudka i aktywne czytanie bajek.

Relaks z muzyką

Na 7. Nadmorskim Plenerze Czytelniczym także miłośnicy muzyki znajdą coś dla siebie. Czas po spotkaniach z pisarzami umilą koncerty Zagan Acoustic live. Zagan Acoustic to zespół instrumentalny od ponad 10 lat występujący na estradach koncertowych w Polsce i Europie. Założony przez studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku był ciekawą formą poszukiwań po muzyce improwizowanej. Dziś to grupa przyjaciół realizująca pomysły muzyczne z kręgu muzyki jazzowej, folkowej, tangowej czy klezmerskiej. Zespół wystąpi w składzie: Paweł Zagańczyk – akordeon, Ignacy Wendt – trąbka, Jarosław Stokowski – kontrabas. Zapraszamy w piątek o godz. 14.00, w sobotę o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 18.00.

 

Wieczór filmowy

Filmową atrakcją Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego będzie sobotnia projekcja filmu „Ostatnia rodzina” na podstawie książki Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny” (godz. 17) oraz spotkanie z twórcami. Gościem wieczoru będzie m.in.: aktorka Aleksandra Konieczna, odtwórczyni roli Zofii Beksińsiej (godz. 19). Na oba wydarzenia zapraszamy 11 sierpnia do Gdyńskiego Centrum Filmowego.

Patronaty

Patronat nad Plenerem sprawują Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni; Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego i liczne organizacje i instytucje w tym: Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Muzeum Miasta Gdyni, Izba Księgarstwa Polskiego, Polska Izba Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Patroni Medialni: Super Express, Dziennik Bałtycki, Kurier Gdyński, Wirtualna Polska, Magazyn Literacki Książki, serwis Lubimyczytać.pl, Wydawca, granice.pl, naszemiasto.pl.

Organizator

Organizatorem wydarzenia jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO – organizator wykonawczy Warszawskich Targów Książki.

 

7. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia

Serdecznie zapraszamy w długi weekend od piątku do niedzieli: 10-12 sierpnia 2018 r.

Godziny otwarcia:

  • w piątek w godz. 12.00-19.00,

  • w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.

 

Pełny program na: muratorexpo.pl/plener

Wszystkich miłośników sportów wodnych zapraszamy przy okazji do odwiedzenia 13. Targów Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie w sąsiadującej Przystani Jachtowej „Marina Gdynia”.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się