Zapraszamy Cię na Copernicus Festival

Zapraszamy Cię na Copernicus Festival

Zapraszamy na Copernicus Festival

Udostępnij

 Po trzech edycjach przeniesionych w całości do internetu wydarzenia Copernicus Festival znowu odbywać się będą z udziałem publiczności. W nowym miejscu – w Muzeum Inżynierii i Techniki przy ul. św. Wawrzyńca 15 w Krakowie. W tym roku główne wykłady będą tłumaczone symultanicznie na język ukraiński. Sprawdź katalog festiwalowy.
 
 
 

Festiwal trwa od 17 do 22 maja i poświęcony jest fenomenowi informacji. Pierwszego dnia w Muzeum Inżynierii i Techniki zaplanowaliśmy tylko jedno wydarzenie (studio festiwalowe o godz. 20.45), ale w każdym kolejnym dniu spędzimy w tym miejscu popołudnie i wieczór – spotykać się będziemy od godz. 16.30 do 21.45. W tym czasie odbywać się będą wydarzenia w ramach czterech festiwalowych pasm.

 
 

Dowiedz się więcej

 
 
 
tekst
 

Ewa Bartnik, genetyczka: Gdyby to rzeczywiście wilczyca wykarmiła Romulusa i Remusa, nie założyliby Rzymu. Człowiek jest kombinacją różnych genów z setkami tysięcy lat kultury.

 
 
tekst
 

Michał Kosiński, psycholog: Możemy już mówić o zjawiskach psychicznych u sztucznej inteligencji. Algorytmy mają uprzedzenia i stereotypy albo zachowania, które w przypadku człowieka nazwalibyśmy emocjami.

 
 
tekst
 

Nadchodzi era kwantów. Do czego może być przydatna informacja, która nie istnieje, dopóki nikt jej nie czyta?

 
 
tekst
 

Każdy z nas ma dziś dostęp do nieprzebranych zasobów informacji. Niestety, nie zawsze sprawia to, że wiemy i rozumiemy więcej.

 
 
tekst
 

Pozorna prostota impulsów nerwowych może być myląca, ale to one są podłożem wszystkiego, czego doświadczamy.

 
 
tekst
 

Można metafory, którymi posługują się literaci piszący o literaturze, traktować jako wyraz megalomanii, ale byłoby to małoduszne. Język naprawdę jest materią oporu, a robota literacka jest robotą „brudną”.

 
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się