Zaproszenie na briefing prasowy Festiwalu Ludzie Książki

Zaproszenie na briefing prasowy Festiwalu Ludzie Książki

Zaproszenie na briefing prasowy Festiwalu Ludzie Książki

Udostępnij

Z przyjemnością zapraszamy na briefing prasowy i inaugurację ogólnopolskiego Festiwalu Ludzie Książki. Oficjalny start wydarzenia odbędzie się w Poznaniu, we wtorek 8 lutego o godzinie 12.00 na pl. Wolności naprzeciwko wejścia do zabytkowego gmachu Biblioteki Raczyńskich.

Zaprezentujemy program Festiwalu, przedstawimy nazwiska autorów i samych twórców, którzy wyruszą w drogę, aby odwiedzić siedem miast, wziąć udział w ponad 20 wydarzeniach i spotkać się z tysiącami czytelników. Wydarzenie potrwa ok. 20 minut. Będą mieli Państwo również okazję zobaczyć książkomat i po raz pierwszy sposób jego działania. 

Festiwal Ludzie Książki jest elementem projektu „Sztuczna inteligencja w służbie książki", w ramach którego czytelnicy Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu będą mogli bezobsługowo wypożyczać książki korzystając z sieci 11 książkomatów ustawionych na terenie miasta. Jest to uzupełnienie i rozszerzenie oferty poznańskiej Biblioteki, która stawia na zrównoważony rozwój instytucji łączący tradycyjne formy organizacji z wymaganiami, jakie stawiają przed nią mieszkańcy miasta. Festiwal Ludzie Książki, jako element całego projektu kładzie ogromny nacisk na obecność ludzi, których zarówno w samych bibliotekach, jak i w procesie powstawania książek nie może i nigdy nie zabraknie. Obecność ludzi i sztucznej inteligencji w instytucjach kultury nie musi się wykluczać.  

Zespół Festiwalu Ludzi Książki


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się